ANKARA HABERLERİ

Fizyoterapistler yasasını istiyor

Uğur YILDIRIM
29.04.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Türkiye Fizyoterapistler Derneği üyeleri mesleklerinin kanuni açıdan korunmadığı gerekçesiyle koltuk değnekli, yürüteçli eylem yaptı.

Uğur YILDIRIM

Abdi İpekçi Parkı’nda toplanan dernek üyeleri üzerinde ‘Aşkın bile kanunu var bizim yok’, ‘Kanunsuz iş yapmak istemiyoruz’ yazılı dövizler taşıyarak çeşitli sloganlar attı.
Abdi İpekçi Parkı’ndan Sağlık Bakanlığı Binası’na yürümek isteyen Fizyoterapistler polis engeline takıldı.
Burada grup adına bir açıklama yapan Türkiye Fizyoterapistler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fzt. Bülent Elbasan, bugün 22 üniversitede eğitim ve öğretim alan fizyoterapistlerin sayısının yaklaşık 6 bine yaklaştığına değinerek bu sayısının 2020 yılında 15 bini aşacağını söyledi.
50 yıldır yasasızız
Üniversite sınavında yüksek puan alarak girdikleri okullarda fizyoterapi ve rehabilitasyon eğitimi alan fizyoterapistlerin 50 yıldır meslek yasası olamadan çalışmak zorunda kaldığını söyleyen Elbasan, Türkiye’deki fizyoterapistlerin dünyadaki meslektaşlarının standartlarının çok altında hizmet verdini kaydetti.
Sahteye dikkat
Fizyoterapistlerin yaşadığı diğer bir sorunun sahte fizyoterapistler olduğunu söyleyen Elbasan sözlerine şöyle devam etti: ‘Ülkenin dört bir yanında sahte fizyoterapistler halkımızı kandırmaya devam etmekte, halkımızın bu konudaki bilgi eksikliğinden yararlanarak iyileşme umutlarını sömürmektedir. Bu nedenle pek çok hasta kalıcı sakatlıklar yaşamakta hatta ölümle burun buruna gelmektedir.’

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Fizyoterapistler yasasını istiyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı