TEKİRDAĞ HABERLERİ

Fiziksel Aktivite İçin Öğrencilere Bisiklet

IHA
01.10.2015 - 13:45Son Güncelleme :

ÇOCUKLARA VE GENÇLERE DÜZENLİ FİZİKSEL AKTİVİTE ALIŞKANLIĞI KAZANDIRILARAK SAĞLIKLARININ KORUNMASI VE FİZİKSEL AKTİVİTENİN ARTTIRILMASINA YÖNELİK SAĞLIK BAKANLIĞI VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN İMZALANAN PROTOKOL KAPSAMINDA TEKİRDAĞ’DA ÖĞRENCİLERE BİSİKLET DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

IHA

Tekirdağ’da lise öğrencilerine fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak amacıyla bisiklet dağıtıldı.
Çocuklara ve gençlere düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırarak sağlıklarının korunması ve fiziksel aktivitenin arttırılmasına yönelik Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imzalanan protokol kapsamında Tekirdağ’da öğrencilere bisiklet dağıtımı gerçekleştirildi.
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Tekirdağ Belediyesi Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirilen törende ilk aşamada Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından alınan 170 bisiklet öğrencilere dağıtıldı. Bisiklet teslim törenine Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürü Hacı Bayram Zengin, Tekirdağ Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Seyit Ali Gümüş, Tekirdağ Belediyesi Sosyal Bilimler Lisesi okulu öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.
Törende konuşan Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürü Hacı Bayram Zengin, Sağlık Bakanlığı’nın imzalamış olduğu protokol kapsamında düzenlenen bisiklet teslim töreni ile herkese örnek teşkil etmek istediklerini ifade ederek, "Sağlıksız beslenmenin arttığı, ülkenin yavaş yavaş obezleşmeye doğru gittiği bir dönemde yaşıyoruz. Bir çok hastalığın altında yatan temel sebep de hareketsizliktir. Bu hastalıkların önüne geçilebilmesi için Sağlık Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığımız ve YÖK ile yapılmış olan protokolü biz de burada il düzeyinde vurgulamaya çalışmaktayız. Sağlık Bakanlığımızın bize vermiş olduğu talimat doğrultusunda ilimize 750 adet bisikleti Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üniversitemize kazandırmaya çalışıyoruz. İlk etapta 170 bisikleti ilimizde dağıtmak için satın aldık. Bu bisikletlerin çocuklarımız tarafından kullanılmasını önemsiyoruz ve bunun bir örnek teşkil etmesini bekliyoruz" dedi.
Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, spor ile sağlığın birbirinden ayrılmaz bir gerçek olduğunu, spor yapmayan insanların sağlıklı olma ihtimallerinin düşük olduğunu ifade ederek, gençlerin sağlıklı bir şekilde spor yaparak büyümeleri için bisikletlerini teslim ettiklerini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Fiziksel Aktivite İçin Öğrencilere Bisiklet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 13 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fiziksel Aktivite İçin Öğrencilere Bisiklet haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı