Ege Haberleri

EGE

  Fiyat düşürmeyin kaliteyi artırın

  Doğuş Esat BERME, (DHA)
  04 Ekim 2015 - 16:20Son Güncelleme : 04 Ekim 2015 - 16:20

  MARMARİS Ticaret Odası (MTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal, ülkenin coğrafi konumu nedeniyle çevresindeki yaşanan gelişmeler sonucu 2015’de istikrarsız bir sezon geçirdiklerini söyledi. Önümüzdeki yıl turizmde rekabet için fiyat düşürmek yerine kalitenin attırılması gerektiğini vurguladı.


  Baysal, ülkenin çevresinde yaşanan gelişmeler nedeniyle 2015’te istikrarsız bir sezon geçirdiklerini söyledi. 2016 için endişeli olduklarını kaydeden Baysal, “Bulunduğumuz coğrafya ve global krizin eşiğinde nasıl bir sezon yaşanacağını bilemiyoruz. Yaşanan sıkıntılar sonucu yeni rekabet politikaları yaratmak şart oldu. Ancak iş dünyasının bu sıkıntıları fiyat kırarak değil, kaliteyi artırarak yapılması gerektiğini öğrenmeli. Destinasyon olarak yatak ve sandalye sayısından çok kalitesinin önemli olduğunu bir turizm politikası olarak benimsemeliyiz” dedi.
  Marmaris Ticaret Odası Meclis Başkanı Ali Kansu da yıllarca Muğla’da deniz, kum ve güneş üzerine kurulu bir turizm pazarladıklarını belirterek, gelinen noktada turizm politikalarına kültür, tarih ve ekolojinin de adapte edilmesinin artık gereklilik olduğunu belirtti.

  Etiketler: marmaris , turist
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı