« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fiyasko

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

Cumhuriyetimizin ve Futbol Federasyonumuzun 75. yılını kutladık. Cumhuriyetimizin dimdik ayakta kalacağından kimsenin en ufak kuşkusu olmasın. Ne mutlu Atatürk ilkelerine dört elle sarılana ve ne mutlu Türküm diyene.

Futbolumuzun kısa sürede Avrupa düzeyine ulaşacağına inanıyorum. Ancak tabii bunun çağdaş federasyonlarla ve Avrupa çizgisini yakalamış, çağdaş yöneticilerle gerçekleşebileceğini de unutmayalım. Bu yönde daha alacağımız epeyce yol var. Dün bir kutlama yaptık, ama ne kutlama, ne kutlama. Resmen yüzümüze gözümüze bulaştırdık. Önce parayla tribüne alınan insanlar... Stadın bomboş kalacağı anlaşıldıktan sonra açılan kapılar... Yapılan anonslar... ‘‘Vazgeçtik, para almayacağız. Ne olur İnönü'ye gelin’’ çağrıları... Futbol Federasyonumuz bu basit organizasyonda bile ne yazıkki sınıfta kaldı. Ayıp, çok ayıp.

Şimdi sahanın içine inelim. Dünya Karması diye bize sunulan takım tam bir aldatmaca. Zaten beşi ülkemizdeki yabancılar, dışarıdan gelenlerin ise çoğu yıldız değil. Yani federasyon bu yönde de çuvallamış. Yıldızların olmadığı bir maçtan haliyle fazla zevk almadık. Ancak goller enfesti. Hagi yine ustalığını gösterdi. Ayhan nefis bir pas uzattı, Baliç harika vurdu. Bir gösteri maçında hakem ukalalık yapıp, Taffarel'i attı, neşemizi daha da kaçırdı. Çok merak ediyorum, bu rezalet için ne gibi mazeretler ileri sürülecek.Bunları da Beğenebilirsiniz