« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fitch, Coca-Cola ve Efes'in kredi notlarını teyit etti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Coca-Cola İçecek A.Ş. ve Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayi A.Ş'nin kredi notlarını teyit etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Fitch Ratings'den yapılan açıklamada, Coca-Cola İçecek A.Ş'nin uzun dönem yerel temerrüt derecelendirme ve uzun dönem yerel para cinsi (IDR) notunun “BBB” olarak teyit edildiği bildirildi.

Şirketin, uzun dönem döviz cinsi temerrüt derecelendirme ve uzun dönem döviz cinsi (IDR) notlarının da ülke tavanıyla paralel olarak “BB” olarak teyit edildiği ifade edildi. Notların görünümünün ise “durağan” olduğu kaydedildi.
Notların teyit edilmesine ilişkin olarak, Coca-Cola İçecek'in piyasadaki güçlü varlığı ve kararlı operasyonel performansı gösterildi.

Öte yandan Fitch, Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayi A.Ş'nin uzun dönem yerel para cinsi temerrüt derecelendirme ve uzun dönem IDR notlarını “BB “ olarak teyit etti.
Şirketin, “AA (tur)” olan ulusal uzun dönem notu da teyit edilirken, tüm notlarının görünümünün “durağan” olduğu bildirildi.

Efes'in döviz cinsi IDR notunun ise ülke tavanıyla paralel olarak “durağan” görünüm ile birlikte “BB” olarak onaylandığı ifade edildi.

Notların teyit edilmesinde, Efes'in yurtiçi ve yurtdışı operasyonlarının başarılı kombinasyonunun yapıya etkisinin gözönünde bulundurulduğu kaydedildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler