« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FISU'dan Erzurum'a sağlıkta tam puan

Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) Sağlık Komitesi Başkan Yardımcısı Dusan Hamar, 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için Erzurum'daki sağlık tesislerinde incelemelerde bulundu.

Salih TEKİN/ERZURUM, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Kış Oyunları Sağlık Komitesi Başkanı ve İl Sağlık Müdürü Serhat Vançelik'ten bilgi alan Dusan Hamar, kentteki sağlık tesislerine ve hizmete 5 üzerinden 5 puan verdi.

Erzurum- Bingöl karayolu üzerinde bulunan 112 Acil Yardım Komuta Merkezi'ne gelen FISU Sağlık Komitesi Başkan Yardımcısı Dusan Hamar, ambulansların sevk ve idaresinin yapıldığı serviste çalışmaları inceledi. Erzurum'daki sağlık imkanlarının batıdaki birçok ülkeden daha yi olduğunu vurgulayan Dusan Hamar, FISU Hastanesi olarak belirlenen Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan sporcu ve delegasyona geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Hastanede yatan sporcu ve delegasyonun verilen sağlık hizmetinden memnun olduğuna dikkat çeken Hamar, Kış Oyunları'nın başlangıcından bugüne kadar sağlık açısından her şeyin yolunda gittiğini kaydetti.

Hastene ve teknik cihazların çok modern, çalışanların da profesyonel olduğunu belirten Dusan Hamar, Erzurum'daki sağlık standartının yüksek olduğunu söyledi. Hamar, sağlık hizmetlerine 5 üzerinden 5 puan verdiğini kaydederek, İl Sağlık Müdürü Serhat Vançelik'e teşekkür etti.

SAĞLIK SEFERBERLİĞİ

Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için 58 ülkeden 3 bine yakın sporcuyu misafir eden Erzurum'da sağlık alanında seferberlik ilan edildi. Oyunlar Köyü'ne kurulan sağlık merkezinde görev yapan uzman spor hekimleri ile dahiliye, genel cerrahi ve ortopedi uzmanları, sporcuların her türlü rahatsızlığını tedaviye çalışıyor.

Erzurum'daki sporcu sağlık merkezinde 85 doktor, 220 sağlık çalışanı, 15 arama kurtarma birliği üyesi çalışırken, Sağlık Bakanlığı da 5 profesör, 60 kişilik doktor ve yardımcı sağlık personeli ekibini görevlendirip, 20 ambulansı da kente gönderdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz