Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FISU heyetinden tam not

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Erzurum'da 27 Ocak tarihinde başlayacak 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda hiçbir sıkıntının olmadığını belirterek, “Yarışlarla ilgili olarak FISU heyeti tüm hazırlıkları onayladı” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Akgül, Erzurum'a gelen Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) Başkanı George Gillian ile yarışların yapılacağı tüm tesislerde son incelemelerde bulundu. Gerek George Gillian'ın, gerek FISU'nun yönetim kurulu üyelerinin Erzurum'daki oyunlar için onay verdiğini ifade eden Akgül, “Kar yağmasa bile kar yapma makineleriyle bu sorunu ortadan kaldırıyoruz. Ayrıca yapılan deneme yarışlarından sonra FISU heyeti oyunlarda herhangi bir sıkıntının söz konusu olmayacağını söyledi. Pazartesinden itibaren zaten doğuya yoğun bir kar yağışı bekleniyor. Yağış olmasa bile biz Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü olarak tüm tedbirlerimizi aldık” diye konuştu.

“SALONLARI DOLDURUN”

Oyunlarda birçok branşta Türk sporculardan iyi sonuçlar beklediğini de belirten Akgül, “Türkiye'nin yanı sıra tüm dünyanın gözü 12 gün boyunca Erzurum'da olacak. Yarışların renkli ve heyecanlı geçmesi için daha önceden de dediğim gibi Erzurumlular başta olmak üzere yöre halkının yarışlara ilgi göstermesini arzuluyoruz. Satılan biletler ve halkın kış sporlarına karşı ilgisinin yüksek olması bizleri ayrıca memnun etti” yorumunda bulundu.

Akgül, Erzurum'da yapılacak Üniversite Kış Oyunları'nın Türkiye'nin kış sporlarında vizyonunu daha da büyüteceğini kaydederek, Türk gençlerinin bundan sonra bu branşlarda da büyük başarılara imza atacağını söyledi.

SOÇİ HESAPLARI

Erzurum'dan sonra tesislerin atıl kalmaması için farklı kış sporları organizasyonlarını almaya çalışacaklarını, ayrıca ortadoğu ve kuzey ülkeleriyle yaptıkları ikili görüşmelerde o ülke sporcuların tesislerde kamp yapması için anlaşmalar imzaladıklarını kaydeden Akgül, “Erzurum'dan sonra Türk sporu bir milat yaşayacak. Genel müdürlük olarak biz bundan sonra kış sporlarına da büyük yatırımlar yapacağız. Her branşta dünyanın en iyi çalıştırıcılarını ülkemize getirerek, 2014 yılında Rusya'nın Soçi kentinde yapılacak kış olimpiyatlarında da varlığımızı ispat edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz