GeriFutbol "Fıstıkoğlu'nu görmez olaydım"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  17
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Fıstıkoğlu'nu görmez olaydım"

"Fıstıkoğlu'nu görmez olaydım"
refid:21552656 ilişkili resim dosyası

Habertürk'te yayınlanan Bizim Stadyum programında eski futbolcu Ümit Özat'ın yorumcu Simge Fıstıkoğlu ile yaşadığı tartışma Türkiye'nin gündemine oturdu.

Özat'ın "Ben kadınlarla futbolu konuşmam" diyerek programı terk etmesi olay olurken, kamuoyundan da tepkiler yağdı. Fıstıkoğlu hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada  "Gereken yanıtı programda verdim. Özellikle erkek meslektaşlarımdan gelen destek mesajları bana daha büyük güç verdi." derken Özat, uzun süren sessizliğin ardından twitter'dan açıklamalar yaptı.

Simge Fıstıkoğlu'na verdiği tepki nedeniyle bazı çevrelerce eleştirilen Özat, "Herkes kadınların iyi şoför olmadığını söyler. Yeri gelir yakınındakine ofsaytı bile bilmiyorsun der. Ben bir şey söyleyince herkes ahkam keser" ifadelerini kullandı.

İşte Özat twitter'dan yaptığı açıklamalar;

Herkes kadınların iyi şoför olmadığını söyler. Yeri gelir yakınındakine ofsaytı bile bilmiyorsun der. Ben bir şey söyleyince herkes ahkam keser.

Kadından doktor olmaz demedik, öğretmen olmaz demedik, bakan olmaz demedik aksine fazla fazla da olmalıdır. Ama sen kadınlar erkekler kadar futboldan anlamaz lafını kadın-erkek ayrımına dönüştürürsen reyting arıyorsun demektir. 

Bir kadın bana 'Temizlik yapmayı benim kadar beceremiyorsun, yemek yapmayı benim kadar beceremiyorsun' derse zoruma mı gidecek? Futbol bu kadar basit mi? 

Arkadaş siyasete girecek galiba baktı ki kitlelere ulaşmak için en kolay yol futbol. Futboldan anlamamak bu kadar aşağılanacak bir duygu ıolmasa gerek. ama kadının çok zoruna gitti. Ne yaptığını da bilmiyorum. İlk defa bir futbol programında gördüm. Görmez olaydım. Pişkinlik diz boyuydu.

KADINLAR FUTBOLDAN ANLAR MI? İşte yazarlardan görüşler

BANU TUNA'DAN ÜMİT ÖZAT'A 10 SORU - BANU TUNA YAZDI

İŞTE O ANLAR - WEB TV

KADIN FUTBOL YORUMCUSU OLMALI MI? /ANKET

Yorumları Göster
Yorumları Gizle