FİSKOBİRLİK 2 bin 500 ton fındık aldı

AA
07.10.2015 - 11:42 | Son Güncelleme:

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'nin (FİSKOBİRLİK) yeni sezonda 2 bin 500 tonun üzerinde fındık alımı yaptığı bildirildi.


Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar,  yaptığı açıklamada, FİSKOBİRLİK'in sezona başlarken hedef belirlediğini söyledi. Bu hedefler doğrultusunda fındık alım sezonunu başlattıklarını dile getiren Bayraktar, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar beklediğimiz ölçüde alım yapabildiğimizi söyleyebilirim. 50 kooperatifimiz var, biz isteriz Sakarya'ya, Kocaeli'ye kadar hepsi alıma aynı şekil ve aynı heyecanla girsin, dolayısıyla eşit bir alım yapalım ama daha önce de konuştuk, bir kısım kooperatifler ve bir kısım bölgelerde alım işi yöneticilerin biraz daha özel çabasına, gayretine ve FİSKOBİRLİK'in alım şartlarını üreticiye aktarmasına bağlı."

Bayraktar, bu anlamda 50 kooperatifte eşit anlamda yoğun alım yapamadıklarını belirterek, bir kısım kooperatiflerde ciddi alımların olduğunu, Sakarya Karasu, Düzce Konuralp ve Giresun merkez kooperatifinin bekledikleri alımları yaptıklarını kaydetti.

FİSKOBİRLİK'in alımla ilgili koyduğu hedefe gayet emin ve sağlam adımlarla gittiğine işaret eden Bayraktar, "Net olarak rakam söyleme şansına sahip değilim ama tahmin ediyorum rakamımız 2 bin 500 tonun üzerine çıkmıştır" ifadelerini kullandı.


Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı