Ege Haberleri

EGE

  Fish & Chips Bostanlı’da

  Mete Tamer OMUR / HÜRRİYET
  07 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 07 Ocak 2012 - 01:15

  AVRUPA’da yaklaşık 150 yıllık geçmişi olan Fish & Chips balık ürünlerindeki fast food mutfağını ilk mağazası bugün Bastanlı’da açılıyor.

  Balık ürünlerinden oluşan özel konseptli restoranlardan oluşan Fish & Chips’in ikinci şubesi ise yarın Alsancak’ta hizmete girecek. Fish & Chips markasını Türkiye’de tescil ettiren İzmirli girişimci Levent Ersoy, bu yıl yaklaşık franchising sistemiyle 50 mağaza açmayı planlıyor. 6 ile 10 TL arasında değişen menüler hazırladıklarını ifade eden Ersoy,  kahvaltıda ise 2.99’dan oluşanda fiyat belirlediklerini aktardı. Türk damak tadına uygun bir menü belirlediklerini söyleyen Ersoy, “Balıklarımızı Pınar ve Superfresh’ten alıyoruz. Sardalye, hamsi, balık köftesi, şişi, bifteği, çorbası ve kokoreç gibi Türkiye’de tüketilen balık ürünlerinden oluşan bir menü var” dedi.

  Hedef 50 şube

  İlk mağazanın bugün Bostanlı’da açılacağını dile getiren Ersoy, “İlk mekan franchise. İkinci mağaza ise yarın Alsancak’ta açılacak. Bu kendimize ait merkez mağazamız olacak. Açılışlarımız 16.00-18.00 saatleri arasında alacak ve 20.00-23.00 saatleri arasında ise Fish&Chips Encanto Cubano Kübalı Müzik Grubu konser verecek. Hedefimiz bu yıl 50 şube açmak” bilgisini verdi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı