Gündem Haberleri

  Fırtına vurdu geçti

  Hürriyet Haber
  21.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya ve çevresinde hızı zaman zaman 85 kilometreyi bulan şiddetli fırtına yüzünden limandaki balıkçı tekneleri battı, direkler devrildi, seralar büyük zarar gördü

  ANTALYA'da önceki gün yaşanan şiddetli lodos yaşamı felç etti. Sağanak yağmurla birlikte saatteki hızı 75-85 kilometreye kadar ulaşan rüzgar, sera üreticilerine ve balıkçılara büyük zarar verdi. Antalya Limanı'nda bağlı balıkçı teknelerinden altısı battı, birçok teknede de ağır hasar meydana geldi.

  TRAFİK DURDU

  Yollarda biriken yağmur suları yüzünden şehir içi trafiği kilitlendi. İnsanlar saatlerce duraklarda beklemek zorunda kalırken, elektrik direkleri devrildi, ağaçlar dibinden söküldü. Şiddetli fırtına seralardaki bitkileri kökünden söktü, birçok evin bacası uçtu.

  Kıyılara taşan hırçın dalgalar yüzünden yüzlerce Antalyalı zorunlu tuzlu su banyosu yaptı. Metrelerce yüksekliğe ulaşan azgın dalgalar kimi Antalyalı'ya keyifli görüntüler sunarken, kıyalarda bağı, bahçesi olan birçok insanın da bir yıllık emeğini aldı götürdü.

  KURTARMA ÇALIŞMALARI

  Ertesi gün fırtına yerini günlük güneşlik bir havaya bırakırken, balıkçılar, sularla dolan teknelerini kurtarma çalışması başlattı. Her fırtınada aynı olayları yaşadıklarından yakınan balıkçılar, ‘‘Limanın en çok rüzgaz alan bölümünü bize ayırdılar. Her fırtınada aynı olayları yaşamaktan bıktık’’ dediler.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı