« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fırtına Karaman'a döndü

Trabzonspor’da sportif direktörlük için anlaşıldığı açıklanan Fatih Tekke ile yetki pürüzleri çıkması kulübü arayışa sürükledi. Alternatiflerde ön plana çıkan isim ise takımı ve camiayı iyi tanıyan Ünal Karaman oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR’da çiçeği burnunda başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, göreve geldiği ilk haftada teknik direktör Tolunay Kafkas’la yolların ayrılacağını ve yeni teknik direktörün Mustafa Reşit Akçay olacağını açıklamıştı.
Sportif direktörlük koltuğuna da Trabzonspor’un eski kaptanı ve gol kralı Fatih Tekke’nin oturacağını ve transferde izlenecek politikayı bu ikilinin yürüteceğini söyleyen Hacıosmanoğlu bu açıklamaların ardından Tekke ile tekrar bir araya geldi. Artık tarafların imza atması beklenirken sportif direktörlük konusunda yeni bir gelişme yaşandı ve Fatih Tekke’nin yetkileri konusunda sıkıntı çıktı.

GÜNEŞ’LE BİRLİKTE GİTMİŞTİ

YAŞANAN anlaşmazlığın ardından artık transfer çalışmalarına bir an önce başlamak isteyen Trabzonspor’da sportif direktörlük koltuğu için yeni bir isim gündeme geldi. Önceki gün dünya evine giren kaleci Onur Kıvrak’ın düğününde bordo mavililerin eski sportif direktörü Ünal Karaman ile görüşen Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, sportif diröktörlük konusunda Karaman’a teklifte bulundu. Teklife çok şaşıran Ünal Karaman karar vermek için Hacıosmanoğlu’ndan zaman istedi. 2009 yılında takımın başında sportif direktör olarak görev alan Ünal Karaman, daha sonra teknik direktör Şenol Güneş’in yardımcılığını yapmış ve Güneş’in istifa etmesinin ardından takımdan ayrılmıştı.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz