Gündem Haberleri

GÜNDEM

  First lady Kim

  Hürriyet Haber
  27.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 27.07.2012 - 01:14

  Kuzey Kore yönetimi, yeni ve genç liderleri Kim Jong-un’un evlendiğini doğruladı. Ancak ülkenin yeni “first lady’si” hakkındaki soruların ardı arkası kesilmiyor.

  Gri ve siyah tonlarına alışmış Kuzey Kore’de renkli giysileriyle boy gösteren, lunapark teftişine giden eşine eşlik eden gizemli kadın hakkındaki sorular ve son iddialar.

  Adı ne? Soruların başında liderin genç eşinin bir zamanların ünlü pop şarkıcısı Ri Sol-ju olup olmadığı yönünde. Kuzey Kore’de bu adda bir şarkıcı olduğu biliniyor. Ancak Kim’in eşinin aynı kadın olup olmadığı ise muamma. Güney Kore basını daha önce “Kuzey’in taze gelininin” Hyon Song-vol adında bir başka şarkıcı olduğunu iddia etmişti.

  Kaç yaşında? Ülkede lider Kim Jong-un’un yaşı bile sır. 20’li yaşlarında olduğu söyleniyor. Güney Kore basını, Ri’nin yaşının  “22-23 yaşlarında” olduğunu iddia ediyor.

  Bilim kadını mı şarkıcı mı? Güney Kore basını Kuzey Kore’nin liderinin eşinin babasının ülkede saygın bir profesör olduğunu, Ri’nin fen eğitimini aldığını ileri sürdü. Dün Ri’nin 2005 yılında bir spor müsabakası vesilesiyle Güney Kore’ye gittiğine dair yeni bilgi ve fotoğraflar ortaya çıktı.  Ancak Ri’nin şarkı söylerken çekilmiş fotoğrafını gösterenler onun bir pop yıldızı olduğunda ısrarcı.

  Ne zaman evlendiler? Korea Times gazetesi dün çiftin aslında 2009 yılında evlendiği ve hatta cinsiyeti bilinmeyen bir çocuk sahibi olduğunu iddia etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı