ANKARA HABERLERİ

Fırsatlarını paylaştılar

Hürriyet Haber
16.05.2010 - 00:00Son Güncelleme :

TED Ankara Koleji öğrencileri eğitimde sahip oldukları fırsatları İncek Taşpınar İlköğretim Okulu öğrencileri ile paylaşarak örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Hürriyet Haber

Proje kapsamında bir yıl boyunca TED Ankara Koleji’nden gönüllü 24 öğrenci, haftada iki gün Taşpınar İlköğretim Okulu’na giderek öğretmenlerinin rehberliğinde İngilizce etkinlikler yaptı.

TED Ankara Koleji Vakfı Özel İlköğretim Okulu II. Kademe öğrencileri, 2008-2009 öğretim yılında dil öğretimi alanındaki fırsatlarını, diğer okulların öğrencileri ile paylaşma düşüncesinden yola çıkarak “Fırsatım Senin, Gelecek Hepimizin” adlı sosyal sorumluluk projesini hazırladı.

“Fırsatım Senin, Gelecek Hepimizin” projesi 2009-2010 yılında TED Ankara Koleji’nin İncek Taşpınar İlköğretim Okulu Müdürlüğü ile işbirliği sonucu gerçekleşti. Bu süreçte bir yıl boyunca TED Ankara Koleji’nden gönüllü 24 öğrenci, haftada iki gün Taşpınar İlköğretim Okulu’na giderek öğretmenlerinin rehberliğinde İngilizce etkinlikler yaptı.

Öğrencilerin işbirliği yaparak ana dilin önemini kavramaları ve yabancı dil öğrenimi ile yabancı bir kültürün farkına varmalarının amaçlandığı proje iki okul öğrencileri için de oldukça yararlı sonuçlar sağladı. Öğrenciler hoşgörü, saygı, sevgi, adalet ve eşitlik gibi değerler içinde birbirlerini anlamaya ve tanımaya çalıştı.

İngilizce şarkı söylediler

Gönüllü öğrenciler arasında bilgi ve kaynaklarının paylaşıldığı proje tüm okullar için önemli bir yardımlaşma örneği oldu.

Öğrenciler bu projede iki yıl boyunca neler yaptıklarını, kazanımlarını, duygu ve izlenimlerini anlattıkları bir gösteri düzenledi. Projede gönüllü olarak yer alan 36 öğrenci tarafından 13 Mayıs’ta TED Ankara Koleji lise konferans salonunda yapılan gösteride şiirler okundu, skeçler sergilendi, İngilizce şarkılar söylendi.
Etkinliğin sonunda projede görev alan öğrencilere başarı belgesi ve günün anısına çeşitli hediyeler verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Fırsatlarını paylaştılar haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:47
  • Guneş
   07:31
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:38
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı