« Hürriyet.com.tr

Fırsatlar-Fikirler

Hürriyet Haber
X

İsteyene gündüz, isteyene dolunayda Boğaziçi turu

Seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç’un Boğaziçi’ni ve yalıları anlattığı eylül turları başlıyor.
Geziler Kraliçe II. Elizabeth başta olmak üzere dünyanın en önemli devlet adamlarını ve ünlülerini ağırlayan Keyif Style yatında gerçekleşecek. Tonguç’un dolunayda Boğaziçi’ni ve yalı dedikodularını anlattığı tur 18, 19 ve 20 Eylül’de, 18.30-22.30 saatleri arasında yapılıyor. Yemekli turda sınırsız yerli içki ikramı var. Fiyatı 150 TL. Aynı turu 7, 8, 28 ve 29 Eylül tarihlerinde gündüz 12.30 ile 16.00 saatleri arasında yapabilirsiniz. Bu turun fiyatıysa çay, kahve ve kurabiyeler dahil 100 TL. (www.saffetemretonguc.com / Rena Travel: 0 532 296 96 22)

Selimiye’de doğanın kucağında

Mavi Deniz, Muğla’nın Bozburun Yarımadası’ndaki en güzel köylerden Selimiye’de. Butik otel köy merkezine 3 kilometre, denize 30 metre mesafede. Sebze bahçesi ve meyve ağaçlarıyla çevrili. Mutfakta bahçede ve köyde yetiştirilen taze meyve ve sebzeler kullanılıyor. Mönüsündeki balık çeşitleri, kalamar, ahtapot ızgara, kabak çiçeği dolması, deniz börülcesiyle beğeni topluyor. İki kişi gecelik konaklama fiyatı kahvaltı dahil 270 TL’den başlıyor.
(www.mavidenizselimiye.com)

Tropikal cennet Bali

Mika Tur, Kurban Bayramı’nda Bali turu düzenliyor. Mercan kayalıklarla çevrili adanın süt beyaz kumsallarında yüzebilir, Tulamben’de İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma denizaltı batığına dalabilirsiniz. Dünyanın en pahalı kahvesi Luwak’ı tadabilir, Pura Kehen ve Mother Temple’da Budizmle tanışabilirsiniz. 13 Ekim çıkışlı 5 gece süren turun fiyatı 1199 eurodan başlıyor.
(www.tatilbudur.com)

Kilimanjaro’dan Zanzibar’a Kurban Bayramı’nda Tanzanya

Etiks Turizm, bayramda Tanzanya’nın doğal ve kültürel zenginliklerine odaklanan dokuz günlük bir tur hazırladı. İlk dört gün Kilimanjaro bölgesinde Manyara Gölü, Serengeti, Arusha, Ngorongoro milli parkları görülüyor. Ardından Zanzibar Adası’na geçip UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Taş Şehir’i görülüyor. Tur fiyatı, uçuşlar dahil 2900 euro. (keyifliturlar.com)

Edremit Körfezi’nde tatil keyfi

Kaldera Konukevi, Çanakkale’de Edremit Körfezi’nin güneye bakan sahilinde, Bektaş köyünde. Zeytinlikler ve meraların arasında bulunan otel kasıma kadar açık ve denize 15 dakika yürüme mesafesinde. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinin de dahil olduğu çift kişilik odalarda tek kişi konaklama fiyatı 150 TL.
(www.kaldera.org)

Kaynak:

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Chistmas’a geldik biz...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Şanlıurfa’dan gastronomi atağı
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Koltuğunuzu manzaraya göre seçin
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
36 saatte Trieste
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Avrupa’nın en güzel 10 kayak merkezi
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Kazdağları’nda Zeus’un tahtında bir köy