« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fırsatı kaçırmayın

Gerets, futbolcularından, lider F.Bahçe’nin puan kaybetmesiyle yakalanan farkı kapama şansının iyi değerlendirilmesini istedi, "Şartlar ne olursa olsun Malatyaspor’u yenmeliyiz" dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
LİDER Fenerbahçe’nin kendi sahasında Çaykur Rizespor’a 2 puan kaybetmesi, mali kriz nedeniyle zor günler yaşayan en yakın takipçisi Galatasaray’da büyük sevinç yarattı. Sarı kırmızılılar bu sonuçla şampiyonluğa bir adım daha yaklaştıklarını belirtirken, teknik direktör Eric Gerets dün futbolcularıyla bir toplantı yapıp, bu fırsatı iyi değerlendirmelerini istedi.

Oyuncularından fazla havaya girmemelerini isteyen deneyimli teknik adam, "Fenerbahçe’nin başına gelenler size ders olsun. Eğer biz de işimizi ciddiye almazsak puan kaybına uğrayabiliriz. Ayrıca şunu unutmayın, onların kaybettiği puanlar değil, bizim kazandıklarımız önemli. Biz kendi işimize bakalım. Kimse Fenerbahçe puan kaybetti diye havaya girmesin. Bundan sonra her şey bizim elimizde. Kaderimizi biz belirleyeceğiz" diye konuştu.

Malatya çok formda

Eric Gerets,
bugünkü rakipleri Malatyaspor’un ligde son 5 haftadır yenilmediğine de dikkat çererek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Rakibimiz son haftaların en formda takımlarından biri. Her yönden çok dikkat etmemiz gereken bir ekip. Fenerbahçe’nin puan kaybetmesiyle bu maç bizim için çok daha önemli duruma geldi. Şartlar ne olursa olsun kazanmak zorundayız. Bu fırsatı kaçırmanızı istemiyorum."

Galatasaray, dün öğle saatlerinde yaptığı antrenmanın ardından Malatya’ya gitti. Sakatlıkları nedeniyle önceki günkü antrenmana katılamayan Necati ile Hasan Şaş kadroya alınırken, antrenman eksiği bulunan Ergün, kafilede yer almadı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler