Gündem Haberleri

  Fırınla uyuşturucu sevkiyatı

  A.A
  25.10.2007 - 15:01 | Son Güncelleme:

  Van'dan, 3 fırın içerisine gizlenen ve kargo firmalarıyla Diyarbakır'a gönderilen 12,5 kilogram esrar ele geçirildi.

  Diyarbakır Emniyet müdürlüğünde yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır'ın Lice ve Kocaköy ilçeleri ile Van'dan temin edilen uyuşturucuların İstanbul ve İzmir başta olmak üzere çeşitli batı illerine sevk edileceğinin duyumunu alan Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğünce 2-21 Ekim 2007 tarihleri arasında “Pusu-3”, “İris” ve “Firar” adı verilen 3 operasyon düzenlendi.

  Operasyonlarda toplam 235 kilo 600 gram esrar, 10 gram eroinin ele geçirildiği, gözaltına alınan 28 kişiden 23'ünün sevk edildikleri adli mercilerce tutuklandıkları belirtildi.

  FIRINDA ESRAR SEVKIYATI

  Açıklamada, eğitimli köpeklerin de katıldığı operasyonlarda ele geçirilen toplam 235 kilo 600 gram esrarın 12,5 kilogramının 3 fırının içerisine gizlenmiş vaziyette bulunduğu kaydedilerek, şu ifadelere yer verildi:
  “Van'dan Diyarbakır'a uyuşturucu madde nakli yapılacağının öğrenilmesi üzerine ekiplerce Diyarbakır'daki kargo firmalarına yönelik operasyon gerçekleştirildi. Bir kargo firmasında 3 fırın içerisine gizlenmiş 12 kilo 500 gram toz esrar ele geçirilmiştir.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı