Gündem Haberleri

  Fırıldak Kubi, yakalanınca sevgilisini bırakıp kaçtı

  Hürriyet Haber
  24.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sık sık parti değiştirmesiyle kamuoyunun tepkisini çeken ve adı ‘Fırıldak Kubi’ya çıkan Bağımsız Milletvekili Kubilay Uygun, Ankaralı seksi manken Sibel Özcan'la yakalandı. Özcan'la önceki akşam Sheraton Oteli'nin lobisinde buluşan Uygun, daha sonra otelin Clubhouse Bar'ına geçti. İkiliye Uygun'un danışmanı Tufan Bey ve bir özel kanalın kameramanı Serkan Çinier eşlik etti. Uygun'un iki koruması ise barın girişine oturdu.

  Garsona içki siparişlerini veren ve bol kahkahalı sohbete başlayan grup, gazetecilerin otele gelmesi ve fotoğraflarını çekmesi üzerine hareketlendi. İlk flaşın patlamasıyla başta korumalar olmak üzere masadakiler gazetecilerin üzerine saldırdı. Kubilay Uygun kaçarken, Sibel Özcan otelin barında yalnız başına kaldı. Daha sonra Özcan da sinirli bir şekilde otelden ayrıldı.

  Filmleri almak için gazetecilerin üzerine saldıran Uygun'un iki koruması, gazetecileri hırpalayıp, makinelerini kırdı. Saldırıya uğrayan gazeteciler ve Sibel Özcan, olaydan sonra Esat Polis Karakolu'na giderek ifade verdi. Özcan, Kubilay Bey'in ve korumalarının çok ayıp ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

  ‘‘O gece saat 21.00 sıralarında beni aradılar ve Sheraton Oteli'nin lobisinde beklediklerini söylediler. Aslında ben kitap yazıyorum ve başımdan geçen ilginç olayları yazıya döküyorum. Daha önce de bazı birliktelikleri yaşadığım Kubilay Bey'e bu kitapta yer alıp almak istemediğini soracaktım. Daveti de bu yüzden kabul ettim ve lobide buluştuktan sonra bar kısmına geçtik. Masada 4 kişiydik ve güzel bir sohbet ortamı içindeydik. O sıra flaşların patladığını ve korumaların gazetecilerin üzerine saldırdığını gördüm. Masadakileri engellemeye ve her şeyin konuşarak çözülebileceğine ikna etmeye çalışırken, olanlar oldu. Sonra Kubilay ve arkadaşları beni orada bırakıp gittiler. Ben uzun süre yalnız başıma bar kısmında donup kaldım.’’

  Olay hakkında konuşulmak istenen Kubilay Uygun'a ise ulaşılamadı.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı