« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fırfır modası

KADIN voleybolunda yeni forma modaları ülkelerde dalga dalga yayılıyor.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

Yeni arayış içersine giren forma firmaları kadın sporcular üzerinde yeni modalar oluşturuyor. Avrupa’da Rusya ve Polonya’dan çıkış yapan ve diğer ülkelerin liglerinde ilgi uyandıran etek modasından sonra, şimdi de formada ‘”fırfır modası” çıktı.

Avrupa’nın moda merkezi Milano sportif modaya öncülük yaptı. Bu kentin 7 kez Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası ve Avrupa  Şampiyonlar Ligi şampiyonu takımı Volley Bergamo yıllar öncesi formasına ve şortuna aldığı çokça sponsor reklamlarından sonra yeni bir moda akımını başlattı.

Volley Bergamolu kadın sporcular, Vakıfbank Türk Telekom ile oynadıkları Avrupa Şampiyonlar Ligi maçına fırfırlı formalarla çıktılar. Bergamolu kadın voleybolcuların formalarının altına ve yakasına dikilen fırfırlar smaç ve bloklarda havalandıkça seyircilerin ilgisini çekti. Yıldızlar topluluğu Volley Bergamo takımı oyuncularının öncülüğünü yaptığı formada fırfır modasının İtalya liginden sonra diğer ülkelere de yayılacağı bekleniyor. İtalyan modacılarının CEV’den alınan izinle bilhassa kadın sporcuların formalarında reklamlarla başlayan moda akımına aksesuarla yeni imajlar kazandıracakları söyleniyor.
 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz