İSTANBUL HABERLERİ

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Eroğlu’ndan Örnek Çalışma

IHA
03.07.2015 - 14:24Son Güncelleme :
IHA

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mehmet Eroğlu, demir-çelik sektöründe aşınmaya karşı geliştirmiş olduğu çift katmanlı sac levhalarla uluslararası alanda bir ilki başardı.
Eroğlu, demir-çelik sektöründe aşınmaya karşı çift katmanlı sac levha geliştirdi. Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Prof.Dr. Mehmet Eroğlu, "Ülkemiz maden cevherleri açısından zengin bir ülkedir. Özellikle Demir ve Krom cevherleri bu zenginliklerin başında yer almaktadır. Yıllardan beri demir cevherlerinin işlenmesi ile ilgili geleneksel yassı,yuvarlak ve farklı kesitlere sahip mamuller üretilmektedir. Ancak, günümüzde artık dünya inovativ dediğimiz katma değeri çok daha yüksek yenilikçi ürünler üretmektedir. Bu bakımdan vizyon sahibi bir ülke olarak bizde bu sahada yerimizi almak durumundayız. Bu konuda biz bilim insanlarına da önemli görevlerin düştüğü inancındayım. Demir-Çelik sektörü bir ülkenin olmazsa olmazlarından biri olup, Ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin önemli bir göstergesidir. Ülkemiz önemli demir-çelik üretim ülkesi olup, yenilikçi ürünlerle çok daha fazla kazanan bir ülke durumuna gelebilir. Bu bağlamda özellikle aşınma sektöründe ön plana çıkacak çift katmanlı sac levha vb. ürünleri geliştirmenin mutluluğu içindeyim. Bu ürünün milli ekonomiye yıllık 900 milyon dolarlık gelir getirmesi beklenmektedir. Bu çalışmamla ilgili başta KOSGEB olmak üzere herkese teşekkür ederek çalışmalarının mütemadiyen devam edeceği bilgisini vermiştir" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Eroğlu’ndan Örnek Çalışma hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Eroğlu’ndan Örnek Çalışma haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı