ELAZIĞ HABERLERİ

Fırat Tıp, 27. Dönem Mezunlarını Verdi

IHA
01 Temmuz 2015 - 13:52Son Güncelleme : 01 Temmuz 2015 - 13:53

FIRAT ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNİN 27. MEZUNİYETİ İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ.

IHA

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 27. dönem mezunlarını verdi.
27. kez mezun veren Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri için mühendislik kampüsü amfi tiyatrodada mezuniyet töreni yapıldı. Törene, Belediye Başkan Yardımcısı Karahan Çelik, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Atmaca, Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen, öğretim üyeleri, yöneticiler ve mezun olan öğrencilerle birlikte aileleri katıldı.
Hekimlik mesleğinde sevgi, saygı, hoşgörü ve fedakarlığın çok önemli olduğunun altını çizen Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, "Hekimlerin mesleki bilgi ve becerilerinin yanı sıra bu değerlere sahip iletişim becerisi gelişmiş diğer sektörlerle işbirliği yapan, toplumun temel sorunlarında fikir üreten, donanımlı bireyler olmaları gerekir. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi bu niteliklere sahip hekimler yetiştirmeyi kendisine bir görev kabul etmektedir" dedi.
Tıp Fakültesinden mezun olan ve hekimlik hayatlarına başlayacak olan genç doktorlara seslenen Rektör Demirdağ, "Hastalarınızı ailenizden biriymiş gibi kabul edin. Onlara yeni bir yaşam sunduğunuzda, gözlerinde yakalayacağınız ışıltı size en büyük hediye olacaktır. Hastalarınızla aranıza, mesleğinizden başka bir şey koymayın. Önyargısız ve tüm insanlara karşı eşit mesafede durun. Din, dil, ırk, siyasal görüş ayrılığı gibi unsurlar sizi görevinizi yapmaktan alıkoymasın. Genç hekimler, sizlerle gurur duyuyorum. Bizlere bu gururu yaşattığınız için sizlere, bin bir güçlüklerle sizleri yetiştiren ailelerinize, hocalarınıza ve katılımlarıyla bizleri onurlandıran sevgili konuklarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.
71 genç doktorun bu yıl mezun olduğunu ifade eden Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Atmaca ise, "Öğrencilerimiz 6 yıl boyunca çağdaş bilimi ve bilgiyi yakından takip eden, ülkesine ve insanlığa hizmet etmeyi kendine hedef olarak benimsemiş, mesleğini sevip uygularken karşılaşacağı güçlüklerden yılmayan, önce insan anlayışını benimseyen, etik değerlere bağlı, Türkiye Cumhuriyet’i kuruluş ideallerini sahiplenen, çağdaş, iyi hekimlik uygulamalarıyla donanımlı olarak yetiştirildiler. Hepiniz ayrı ayrı teşekkürü hak ediyorsunuz. Bu arada gecikmiş bir teşekkürü de etmek istiyorum. Fakültemiz akreditasyon süreci kapsamında bir ekip tarafından ziyaret edildi. Bu ziyaret sırasında önemli bir çoğunluğunuzla görüşüldü. Ziyaret ekibi ayrılırken verilen geri bildirimde eleştirilerde bile yapıcı yaklaşımlarınız tarafımıza iletildi. Göstermiş olduğunuz yapıcı ve iyi niyetli çalışmalar için ayrıca teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Atmaca, hekimlik andını mezun öğrencilere okuttu. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2014-2015 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni, mezun olan öğrencilere Fırat Üniversitesi yöneticileri ve öğretim üyeleri tarafından diplomalarının verilmesi ve ardından gerçekleştirilen kep atma töreniyle sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Fırat Tıp, 27. Dönem Mezunlarını Verdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fırat Tıp, 27. Dönem Mezunlarını Verdi haberi güncellenecektir.

ELAZIĞ İLÇELERİ
  ELAZIĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:45
  • Guneş
   05:32
  • Öğle
   12:38
  • İkindi
   16:24
  • Akşam
   19:22
  • Yatsı
   20:56
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı