ELAZIĞ HABERLERİ

Fırat Kalkınma Ajansı Proje Eğitim Programı Düzenledi

IHA
26.02.2015 - 12:14Son Güncelleme :

FIRAT KALKINMA AJANSI TARAFINDAN ELAZIĞ'DA DESTEK PROGRAMLARI İLE İLGİLİ PROJE HAZIRLAMAYI DÜŞÜNENLERE YÖNELİK EĞİTİM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

IHA

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Elazığ’da destek programları ile ilgili proje hazırlamayı düşünenlere yönelik eğitim programı gerçekleştirildi.
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda Fırat Kalkınma Ajansı tarafından eğitim programı gerçekleştirildi. Eğitim programına bir çok işletme sahibi, iş adamı ve uzman mühendisler katıldı. 2015 yılı mali destek programları çağrısına çıktıklarını dile getiren Program Yönetim Birimi Birim Başkanı Fatih Çan, "Kalkınma ajansı bölgedeki KOBİ’lere yüzde 50 oranında hibe veriyor. Ajans bununla ilgili bilgilendirmeyi geçen haftaki toplantıda programları tanıttık. Bu hafta da programlara başvuru için proje yazmaya düşünen kişiler için eğitim veriyoruz. Proje yazma eğitiminde hem ajansa başvururken kullanabileceklerdir. Ayrıca bölgedeki proje yazma kültürünü de geliştirmek istiyoruz. Çünkü eğitimi alan kişi bu olayı kavradığı zaman, sadece kalkınma ajansına değil yarın, SODES’e, Avrupa Birliği’ne veya benzer fon veren kuruluşlara da proje yazma yetisine sahip olacaktır. Projede anlattığımız mantıkta aslında her işletmecinin bir işe girişirken uygulaması gerekenler anlatılmaktadır. Proje mantığı döngüsünde kafanızda bir iş varsa illa bir fon kuruluşuna başvurmanız gerekmiyor. Bu yöntemleri takip edip bir işe giriştiğiniz zaman çok daha verimli olacaktır. İş planı hazırlamış gibi oluyorsunuz" dedi.
Çan eğitim programı ile ilgili sunum yaparak katılımcılara detaylı bilgi verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Fırat Kalkınma Ajansı Proje Eğitim Programı Düzenledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 12 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fırat Kalkınma Ajansı Proje Eğitim Programı Düzenledi haberi güncellenecektir.

ELAZIĞ NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:26
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:21
 • İkindi
  14:56
 • Akşam
  17:13
 • Yatsı
  18:43
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı