Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Fırat için mahalle seferber oldu

  Tolga YANIK/KONYA, (DHA)
  17.09.2013 - 11:13 | Son Güncelleme:

  KONYA’da uyandığında evde annesini bulamayan 4 yaşındaki Fırat B, balkona çıkıp ağlayınca, mahalleli kurtarmak için seferber oldu. Bir kişi 2’nci kattaki balkona tırmanıp minik Fırat’ı teselli etmeye çalıştı. Yaklaşık yarım saat balkonda bekleyen Fırat, annesinin marketten dönmesi sonucu rahatladı.

  Eşinden boşanan Serpil Ç, oğlu Fırat B uyuduğu sırada evin kapısını kilitleyip alışveriş için markete gitti. Uyandığında annesini evde bulamayan Fırat da, balkona çıkıp ağlamaya başladı. Küçük çocuğun ağladığını duyan ve mahsur kaldığını gören çevredekiler, polise haber verdi. Polis balkondaki Fırat’a seslenerek teselli etmeye çalışırken, bir kişi demir parmaklıklardan tırmanıp, çocuğun yanına ulaştı.

  ’EVİN YOLUNU BULAMADIM’

  Ardından gofret verip sakinleştirmeye çalıştı. Bu sırada polis, çocuğun kurtulması için itfaiye çağırdı. İtfaiye ekipleri olay yerine geldiği sırada anne Serpil Çelik eve geldi. Yaklaşık yarım saat balkonda bekleyen Fırat, annesi tarafından sakinleştirildi. Eve 2 gün önce taşındıklarını belirten Çelik ise ”Evin yolunu bulamadım. Evi aradığım için geciktim” dedi.

  Etiketler: konya , balkon , son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı