Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Firari PKK'lılar Van ve Ankara'ya gönderildi

  Adil ÖNAL/BİNGÖL, (DHA)
  28.09.2013 - 14:50 | Son Güncelleme:

  BİNGÖL M Tipi Cezaevi’nde tünel kazarak kaçan 18 PKK’lıdan firardan bir gün sonra yakalanan 17 tutuklu ve hükümlü bugün başka cezaevlerine sevk edildi. Firarilerden 13’ü Van, 4’ü ise Ankara’daki F Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

  Bingöl M Tipi Kapalı Cezaevi’nden tünel kazan PKK’lılar Baran Günana, Selami Kızıl, Diren Yaşa, Veli Taşkıran, Şeref Gülen, Ahmet Oyunlu, Ramazan Benice, Rıdvan İpek, Ali Nergis, Devrim Kavak, Diyar Kaydu, Ekrem Taş, Hüseyin Barsak, İbrahim Engin, Emrah Ubiç, Cemil Doster, Osman Kılıç ve Ozan Alpkaya çarşamba günü firar etti.

  Firarın ortaya çıkması ardından kaçan PKK’lıları yakalamak için geniş kapsamlı başlatılan operasyonda PKK’lılardan Ekrem Taş’ın dışındaki 17 kişi kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Mergimir Dağı’nda bulunan Ortaçanak Köyü yakınlarındaki Karacehennem Ormanları’nda yakalandı.

  Yakalanan PKK’lılar dün akşam saatlerinde Bingöl Adliyesi’ne sevk edildi. Savcıdaki ifadeleri ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen PKK’lılar mahkemede ’Susma’ hakkını kullandı.

  Tutuklanan PKK’lılar geceyi kaçtıkları M Tipi Cezaevi’nde geçirdikten sonra bugün büyük gizlilik içinde başka cezaevlerine sevk edildi. PKK’lılardan 13’ü Van F Tipi Cezaevi, 4’ü ise Ankara F Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

  Bu arada firar edenlerden henüz izine rastlanamayan Ekrem Taş’ın yakalanması için güvenlik güçlerinin operasyonlarını sürdürdüğü belirtildi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı