Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Firari eski başkan, sahte kimlikle yakalandı

  Ferah IŞIK/DENİZLİ, (DHA)
  07.08.2009 - 14:52 | Son Güncelleme: 07.08.2009 - 14:52

  HAKKINDA bir yıl önce 7 yıl hapis cezası verilince ortadan kaybolan tutuklama kararı çıkartılan Denizli’nin Sarayköy İlçesi eski Belediye Başkanı Ahmet Çelikak, bir yakınına ait sahte kimlikle yakalandı.

  Sarayköy eski Belediye Başkanı Ahmet Çelikak’ın izini süren Denizli Emniyeti, önceki gün eşi Hamide Çelikak’ı takibe aldı. Bankaya kredi kartı borcunu ödeyen Hamide Çelikak’ın, Denizli’nin Muratdede Mahallesi’ndeki bir eve girdiği görüldü. Çevrede güvenlik önlemi alındıktan sonra eve baskın yapıldı. Baskında, kendisini Hüseyin Günay olarak tanıtan ve bu isme düzenlenmiş sahte kimliği gösteren Ahmet Çelikak gözaltına alındı. Eski Başkan Çelikak, tutuklanarak Kocabaş Cezaevi’ne gönderildi.

  CHP BİNASINI TARADI

  1999 seçimlerinde ANAP'tan Sarayköy Belediye Başkanı seçilen Ahmet Çelikak, 2004 seçimlerinde AKP'den aday oldu. Seçimi kaybeden Çelikak, 29 Mart günü sabaha karşı saat 03.30 sıralarında pompalı tüfekle, CHP İlçe Başkanlığı'nı taradı. Saldırıda CHP binasında bulunan Yusuf Kızılkan, Mehmet Metin Yavuz, Ali Solak, Hüseyin Efe, Mustafa Başyaran, Kadir Keklik, Taner Cem Teker, Ali Sevi, Kamil Özalp ve Cezmi İpek çeşitli yerlerinden yaralandı. Çelikak gözaltına alındı.

  Ancak bir süre sonra saldırıyı itfaiye eri Hakan Özdemir üstlendi. Çelikak serbest bırakılırken, itfaiye eri Özdemir, tutuklanıp cezaevine gönderildi. Ancak, Özdemir 1 ay sonra mahkemede ifadesini değiştirince, bu kez Ahmet Çelikak Sarayköy Ağır Ceza Mahkemesi’nce tutuklandı. Özdemir serbest kaldı. Çelikak, bir süre cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Mahkeme, Çelikak’a 7 yıl ceza verdi. Ceza 1 yıl önce tebliğ edildi, ancak Çelikak ortadan kayboldu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı