« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fiorentina karıştı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mor menekşeli kulüpte, başkan Gori'nin yakın dostu Mario Sconcerti'nin, İtalyan gazetelerine "Gori ile Terim anlaştı. Terim 2 yıl daha Fiorentina'da kalacak" şeklinde haber sızdırması yönetimde krize neden oldu. Bu duruma tepki gösteren Asbaşkan Luggiano Luna istifa etti. Genel menajer Giancarlo Antognoni de olayı protesto ederek, görevini bırakacağını açıkladı.

Yönetimin bilgisi dışında İtalyan gazetelerine açıklama yapan Sconcerti'nin Gori'nin Terim ile görüşüp anlaştığını bildirmesi üzerine iki Fiorentina yöneticisi Luna ve Antognoni, tepki göstererek, hangi sıfatla ve hangi unvanla bu açıklamayı yaptığı kendilerinden izinsiz böyle bir haberi basına sızdırmalarının çok çirkin olduğunu belirterek, Cecchi Gori'nin bu duruma el koymasını istediler. Daha sonra da Luna istifasını verdi.

Bunun üzerine dün gece Fatih Terim ve eşi fulya'nın da katıldığı Noel kutlamalarının tatsız geçtiği öğrenildi. Kulüp yetkilileri, Luna'nın istifasını geri alması çağrısında bulunurken, Gori ile Fatih Terim'in yarın ki, Verona maçından sonra bir görüşme yapabilecekleri bildirildi.

Yaşanan bu gelişmeler, İtalyan basınında "Fiorentina’da deprem“, "Fiorentina kaosta“ şeklinde yer aldı. Teknik Direktör Terim’in futbolcularını olayların dışında tutup, yarın yapılacak Verona maçına konsantre ettiği belirtiliyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler