« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Finn sınıfında zafer Ben Ainslie'nin

Londra Olimpiyatları'nda yelkende erkekler finn sınıfı yarışlarında altın madalyayı, Büyük Britanya'dan Ben Ainslie kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Weymouth and Portland parkurunda düzenlenen erkekler finn sınıfı yarışında, Büyük Britanya'dan Ben Ainslie, 11. ve son yarış olan madalya yarışında, 33:52 ile liderin 44 saniye gerisinde kalarak 18 puan almasına rağmen, toplamda 46 puanda kaldı ve altın madalyanın sahibi oldu.

Ainsle böylelikle üst üste 4. olimpiyat şampiyonluğu kazandı. 2004 ve 2008 olimpiyatlarında finn sınıfında altın madalya kazanan Britanyalı sporcu, 2000 Sidney Olimpiyatları'nda da laser sınıfında altın madalya almıştı.
11. yarışta, liderin 1 dakika 3 saniye gerisinde kalarak sonuncu olan Danimarkalı Jonas Hogh-Christensen, aynı puanla gümüş madalya alırken, yarışı 33:08 ile zirvede tamamlayan Fransız Jonathan Lobert ise toplamda elde ettiği 49 puanla bronz madalyanın sahibi oldu.

Yelken yarışlarında puanlar, sporcunun yarışı bitirdiği sıraya göre veriliyor ve 11 yarış sonunda toplamda en az puana sahip 3 yarışmacı, podyumda yer alıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz