Gündem Haberleri

  Finlandiya'ya Vakko'dan konsolos

  hurriyet.com.tr
  10.12.2014 - 11:52 | Son Güncelleme:

  Finlandiya’nın yeni İstanbul Fahri Başkonsolosu, İstanbullu işadamı Jeff Hakko oldu.

  Hakko'nun Finlandiya fahri Başkonsolosu olduğuna ilişkin Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın buyrultu belgesi kendisine bizzat Finlandiya'nın Ankara'daki Büyükelçisi Nina Vaskunlahti tarafından takdim edildi.

  Finlandiya Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada, "İstanbullu bir işadamı olan Jeff Hakko, halen Türkiye'nin saygın giyim markası Vakko'nun yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir. Türkiye'deki Finlandiya ağının aktif bir parçası olarak, Finlandiya - Türkiye ilişkilerine Büyükelçiliğin de işbirliği ile katkıda bulunacak güçlü bir potansiyele sahiptir" denildi.

  Finlandiya'nın tüm dünyada yaklaşık 500 fahri konsolosunun olduğunun vurgulandığı açıklamada, Fahri Konsolosların görevleri de şöyle özetlendi;
  "Fahri konsoloslar, Finlandiya ve söz konusu diğer ülke arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkileri güçlendirme konusunda önemli bir rol oynarlar. Örneğin, bir fahri konsolos Fin şirketlerine yerel ticaret kültürü hakkında bilgi vermek ve işbirliği yapmak üzere ortaklar bulma konusunda yardımcı olabilir."

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı