Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Finlandiyalı sosyal medya fenomenleri Afyonkarahisar’da

  Sait KARADUMAN/AFYONKARAHİSAR, (DHA)
  23 Mayıs 2017 - 12:58Son Güncelleme : 23 Mayıs 2017 - 12:58

  AFYONKARAHİSAR Valisi Aziz Yıldırım, kentin dünya çapında tanınırlığını artırmak için davet edilen Finlandiyalı sosyal medya fenomenlerini makamında kabul etti.

  Ziyarette, Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Mehmet Tanır ve Afyonkarahisar Belediyesi Mevlevihane Müzesi Müdürü Hasan Özpunar da hazır bulundu. Kent hakkında bilgiler veren Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır, Fin vatandaşlarının kültür, sağlık ve termal turizm alanları özelinde Afyonkarahisar’a ilgi gösterebileceğini, bunun üzerine Finlandiyalı sosyal medya fenomenlerini termal turizmin merkezine davet ettiklerini belirtti.

  Tiia Koivusalo, Tanja Susanna Forslom, Sharon Rubanovitsch ve Erja Ariela Sakkinen için bir gezi düzenlediklerini anlatan Tanır, konuklara termal otelleri, kentsel sit alanları, Frig Vadisi, Kocatepe ve Akdağ gibi kültürel, doğal ve turistik yerleri gezdireceklerini söyledi.

  Vali Aziz Yıldırım ise dünya üzerinde en çok takip edilen sosyal medya fenomenlerinin kentin doğal, tarihi ve turistik yerlerini gezerek, sosyal medya aracılığıyla paylaşacak olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

  Fenomenlerin yaklaşık bir hafta Afyonkarahisar’ı gezerek gördüklerini takipçileriyle paylaşmasının kente sayısız katkı sağlayacağını vurgulayan Vali Yıldırım, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı