ANTALYA HABERLERİ

Finike'ye modern halin temeli atıldı

DHA
27.03.2016 - 17:39Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - BÜYÜKŞEHİR Belediyesi'nin ilçelerde kuracağı modern bölge hallerinin ilkinin temeli Finike'de atıldı. Başkan Menderes Türel, 31 milyon 500 bin liraya mal olacak Finike Toptancı Hal Kompleksi'nde, çağdaş ve modern şartlarda hal hizmeti sunulacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, tarım kenti Antalya'da beldelere yayılmış derme çatma halleri tek çatı altında toplayarak modern bölge hallerine dönüştürüyor. Bölge hallerinin ilki Finike'de yapılıyor. Sahilkent, Hasyurt, Turunçova hallerini tek noktada birleştirip, modern bir hal kompleksine dönüştürecek Finike Toptancı Hal Kompleksi'ne ilk kazma vuruldu. Finike 1. Portakal Festivali kapsamında Büyükşehir Belediyesi Finike Toptancı Hal Kompleksi'nin de temeli atıldı. Törene Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ak Parti milletvekilleri Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökcen Enç, Atay Uslu da katıldı.

Konferans salonlarından, soğuk hava depolarına kadar en modern şekilde planlanan Finike Toptancı Hali'nin 31 milyon 500 bin liralık bir yatırım olduğunu söyleyen Başkan Türel, “Ne zaman Finike'ye gelsem ifade edilirdi. Hayal projeydi. Bunu gerçekleştireceğiz demiştim. Şükürler olsun bugün temelini atıyoruz" dedi. Büyükşehir Belediyesi'nin Finike'de devam eden yatırımlarını da anlatan Başkan Türel, “Bunlar içinde en önemlisi içme suyu projesi. 2017'de hizmete girecek" dedi.

KADINLAR PLAJI

Başkan Türel, Finike'ye bir de kadınlar plajıyapacaklarını aktardı. Artık Finikeli kadınların Antalya'daki Kadınlar Plajı'ndan hizmet alabilmek için kilometrelerce yol kat etmeyeceğini belirten Başkan Türel, “Alan tahsisiyle ilgili müracaatımızı yaptık. Bu yıl içinde alan tahsisini alıp seneye yaz ayları başında Andrea Doria koyunda Kadınlar Plajı'nı da Finikeli kadınlarımızın hizmetine sunacağız" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Finike'ye modern halin temeli atıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 17 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Finike'ye modern halin temeli atıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı