ANTALYA HABERLERİ

Finike'de ücretsiz fidan dağıtımı

DHA
30.03.2016 - 10:40Son Güncelleme :
DHA

 

Suat SÖĞÜT/FİNİKE, (DHA) - FİNİKE'de Dünya Ormancılık Günü ve Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşa 2 bin fidan ücretsiz dağıtıldı.

Finike Orman İşletme Müdürlüğü 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında ormanın önemini anlatan bilgilendirici afişler, kitap, broşürler dağıtıldı, sergi açıldı ve çocuklara hediyeler verildi. Etkinliklerde ayrıca bilgi köşesi oluşturularak öğrencilerin ve vatandaşların soruları yanıtlandı.

Orman İşletme Müdürü Faik Yılmaz, ormanların devamlılığının sağlanması, ormanların korunması, geliştirilmesi, iyileştirilmesi açısından halkın ve öğrencilerin dikkatini çekmek, bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla etkinlikleri önemsediklerini söyledi. Bu kapsamda kurum bahçesinde defne, keçiboynuzu, dişbudak ve fıstık çamından oluşan 2 bin adet fidanın vatandaşlara ücretsiz dağıtıldığını belirten Yılmaz, çocukları da etkinliklere dahil ederek küçük yaşlardan itibaren orman sevgisi aşılamak istediklerini kaydetti.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Finike'de ücretsiz fidan dağıtımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 10 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Finike'de ücretsiz fidan dağıtımı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı