ANKARA HABERLERİ

Fındıklı rüzgârı

Hürriyet Haber
29.04.2017 - 14:11Son Güncelleme :

Ankara Fındıklı Kültür, Turizm ve Dayanışma Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği birlik ve beraberlik gecesinde renkli anlar yaşandı.

Hürriyet Haber

Etkinliğe katılanlar Erdal Bayrakoğlu’nun şarkıları ve horon ile eğlendi. Dernek Başkanı İbrahim Kartal, “Bizler, birbirimizin sesini duyduğumuzda tulum sesi duymuş gibi coşanlarız. Bizler, birimizin canı yansa, Çağlayan deresi gibi çağlayan, Arılı gibi enginlere sığmayıp taşanlarız. Herkes doğduğu yeri sever; ancak bizler doğduğu topraklara aşık olan insanlarız. Bu bakımdan, her yıl Ankara’da geleneksel olarak düzenlediğimiz bu geceyi fazlasıyla önemsiyorum” dedi. Etkinlikte Memleket hasretini gideren Rizeliler, horon ekibi ile şarkılara eşlik etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Fındıklı rüzgârı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 14 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fındıklı rüzgârı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı