Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Financial Times: Gensoru istikrarsızlığı artırabilir

  Hürriyet Haber
  18 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 18 Mart 1999 - 00:01

  Batı'daki iş çevrelerinin etkin gazetesi Financial Times, FP milletvekillerinin öncülüğünde verilen gensoru önergesinin Türkiye'de istikrarsızlık olasılığını artırdığını yazdı.

  Gazetenin dünkü Avrupa haberleri sayfasında ‘‘FP, Ecevit'i devirme tehdidinde bulunuyor’’ başlıklı yazıya yer verildi. FP'lilerin 18 Nisan'a kadar eski liderleri Necmettin Erbakan üzerindeki yasağın kalkmaması halinde hükümeti devirme ve ülkeyi siyasi kargaşaya sürükleme tehdidinde bulunduğu belirtilen yazıda şu görüşler özetlendi:

  ‘‘Gensoru tehdidi Türkiye'de PKK'nın ilham kaynağı olduğu bombalı saldırıların yoğunlaştığı bir sıraya rastlıyor. Bu yüzden tüm ülke çapında güvenlik önlemleri arttırıldı. PKK'nın turistlere Türkiye'den uzak durmaları uyarısı da bu yıl yabancı hükümetler tarafından daha çok ciddiye alınıyor.

  Gensoru da Türkiye'de istikrarsızlığın artması olasılığını yükseltiyor. Başbakan Bülent Ecevit, siyasi istikrarsızlığın şimdiden hisse senedi piyasalarını olumsuz etkilediğini söylüyor.’’  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı