« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Finalsiz gitmem

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İspanyol gazetecilerinin sorularını yanıtlayan Toshack, 2000 yılına kadar sözleşmesi olduğu Beşiktaş'tan ayrılmak istemediğini belirterek, ‘‘Taraftara ve yönetime sözüm var, Beşiktaş'a Avrupa'da final oynatmadan bir yere gitmem’’ dedi.

2000'e kadar devam

Geldiği günden beri ilginç kişiliği ve verdiği iddialı demeçlerle dikkat çeken Beşiktaş Teknik Direktörü John Benjamin Toshack, siyah beyazlı takıma Avrupa'da final oynatacağını bir kez daha yineledi. İspanyol gazetecilerin sorularını yanıtlayan Galli hoca, İspanya ve İngiltere Ligi takımlarından teklifler aldığını, ancak Beşiktaş'la olan sözleşmesinin 2000 yılına kadar devam ettiğini söyledi.

Başarı için geldim

‘‘2000 yılına kadar Türkiye'deyim. Beni Beşiktaş'tan kimse koparamaz’’ diyen Galli hoca şöyle devam etti: ‘‘Birçok ünlü kulüpten teklif aldım. Ama benim için maddiyattan çok manevi olaylar önemli. Beşiktaş'a ve Türkiye'ye başarı kazanmak için geldim. Bunu da başaracağım. Beşiktaş yönetimine ve taraftarlarına sözüm var. Beşiktaş'a Avrupa'da final oynatmadan bir yere gitmem.’’

Avrupa alkışlayacak

Siyah beyazlı yönetimle uyum içerisinde çalıştıklarını ve istediği kadroyu oluşturduğunu söyleyen Toshack, ‘‘Beşiktaş kadro olarak şu anda uyum içerisinde. Futbolcularıma inanıyorum. Onlar da Türkiye Ligi'nin ilk yarısında üstün bir performans sergilediler. Sezon bitiminde tüm Avrupa Beşiktaş'ı alkışlayacak’’ diye konuştu.

Gençlik aşısı

Toshack, İspanya'nın Real Sociedad takımında kazandığı başarıları Beşiktaş'ta da tekrarladığını belirtirken, bunun en büyük kanıtı olarak da gençleri gösterdi. Galli hoca, ‘‘Şu anda A takıma altyapıdan 7 oyuncu aldım. Bu sayı daha da artacak. Biz gençlere verdiğimiz önemle diğer kulüplere örnek teşkil ettik ve Türkiye'de gençlik harekatını başlattık’’ dedi.

ÖZLEM GİDERİYOR

Daha önce Real Sociedad'ı çalıştıran Toshack, dört yılını geçirdiği San Sebastian'ın güzelliklerini bir kez yaşama fırsatını buluyor. Balıkçı restaurantlarından çıkmayan Galli hoca, siyah beyazlı takımın başarısına kadeh kaldırıyor.
Bunları da Beğenebilirsiniz