Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Finali İstanbul’da bırakmıştı

İSTANBUL’daki maçtan sonra öyle şeyler yazıldı, öyle şeyler konuşuldu ki sanki Fenerbahçe finale kalmış gibi bir hava yaratıldı.

Aslında herşey burada kaybedildi.
‘Kasparov Aykut’ diye manşet atıldı. Herşey tamam ama futbolda bir de malzeme denen bir olay var. Elindeki malzemeye göre yemek yaparsın, üstüne kabiliyeti de katarsın çok lezzetli olur. Tadından yenmez. Ama şimdi İstanbul’daki Benfica’ya baktığımızda ben şüpheye düşmüştüm hatta eğer Benfica bu Benfica ise Fenerbahçe turu rahat geçer diye bir yorum yapmıştım. Eğer İstanbul’daki Benfica çakma Benfica ise Fenerbahçe’nin rövanşta işi zor diye de ilave etmiştim. Bu bazılarına ters geldi. Kusura bakmayın, dün geceki Benfica ile Fenerbahçe arasında futbolun her açısına göre fark vardı. Duygusal düşünmez, yiğidin hakkını yiğide verelim dersek bence finali Benfica hak etti.

FENERBAHÇE FİNALE KALIRDI AMA

Peki dönelim ve diğer cepheden bakalım: Fenerbahçe finale kalamaz mıydı? Kalırdı ama nasıl? Kalecisinden sol açığına kadar önce vakit geçirmeyi, oyun kuralları çerçevesinde rakibi sinirlendirmeyi öğreneceksin. Hakemle oynamamayı öğreneceksin. Mesela Caner, hakemi Kuddusi Müftüoğlu zannetti. Kuddusi’ye yaptığının onda birini yapıp sarı kartı gördü. Benfica 2-1 önde, bu sonuçla Fenerbahçe finale kalacak ancak kaleci Volkan topu oyuna ne kadar çabuk sokarım diye bakıyor!..
Teknik direktör Aykut Kocaman, Gökhan Gönül sakatlanınca oyuncu değişikliğine gidiyor ve Bekir’i alıyor. Sonra bir oyuncu daha değişikliğine gidiyor ve üç oyuncunun yeri değişiyor. İşte bir teknik adamın bittiği yerdir bu nokta. Takımın içinde bu kadar oynayamazsın. Fenerbahçe yönetimi “İyi transferler yaptım” diyor ama Gökhan oyundan çıkıyor Fenerbahçe takım olarak tükeniyor. Hani nerede transferlerin? Koca Fenerbahçe dediğin hem defansta hem hücumda bir tek Gökhan’a mı bağlı? O varsa varsın, yoksa yoksun!

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI