Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Finale yakışır oynamalıyız"

Genç Kız Voleybol Milli Takım Antrenörü Gökhan Edman, final için takımın çok fazla desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi.

ERCAN ATA - ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME

Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası 3. maçında Slovenya'yı 3-2 yenen Türkiye'de antrenör Gökhan Edman maç sonrası değerlendirmede bulundu.

 Edman, takımın çok fazla desteğe ihtiyacı olduğunu, final oynamak için finale yakışır mücadele etmeleri gerektiğini kaydetti. Slovenya karşısında defansın çok önemli olacağının farkında olduklarını dile getiren Edman, "Fransa karşısında daha iyi servis attık ve mücadele etmiştik. Slovenya çok yüksek toplara çok etkili smaç vuruyor. Topu çok iyi kullanıyorlar. Sabırla oynamamız gerektiğini biliyordum. Birde üstüne Slovenya çok iyi servis atınca ilk iki servis çok zorlandık. Sonra toparlanıp geri dönmemiz çok önemliydi.
Sonraki iki seti açık ara aldık. Bu şunu gösteriyor takımımızın üzerinde çok büyük baskı var. Bunu nedeni geçen senelerden alınan dereceler. Herkesin beklentisi çok büyük. Biz ev sahibi olabiliriz ama hiçbir maç oynanmadan kimse size derece vermiyor. Final için finale yakışır voleybol oynamak lazım. Buda stres ve baskıyla olmuyor. Keyif alarak oynamayı becermek gerekiyor. Takım olarak çok fazal desteğe ihtiyacımız var. Bu hadi çocuklar final oynayacaksınız şeklinde bir destek olmamalı. Bu baskıyı üzerimizden atmamız lazım. Aksi halde bu manzarayı diğer maçlarda da görebiliriz. Bu maç bunun için dönüm noktası olabilir" dedi.

Takım kaptanı Damka Çakıroğlu ise, Slovenya"nını gerçekten çok iyi mücadele ettiğini vurgulayarak, " Bizde ne kadar savaşçı bir takım olduğumuzu gösterdik bunun için çok mutluyum. 2-0 geriden gelerek ve maçı alarak bunu kanıtladık. Geçen senede yine Slovenya ile çok stresli bir maç oynamıştık. Düne göre daha iyi oynadığımızı düşünüyorum 2-0 geriden gelip oyundan düşmedik. Yarın dinleneceğiz ve artık önümüzdeki maça bakacağız. Slovakya maçındada daha iyi bir oyun ve netice alacağımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz