« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Finale koşarız

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Devler Ligi'nde grubumuz çok zorlu. Amaaa bir de çıkarsak...

‘‘2 ay daha sabredin. Süper futbol oynayan bir takım izleyeceksiniz’’ diyen Bilgili, ‘‘Başkanlığı bıraktığımda, Avrupa’da çeyrek final oynamış ve Türkiye’de Şampiyon olmuş bir Beşiktaş bırakacağım’’ diye konuştu.

BEŞİKTAŞ'ı genç ve dinamik Başkanı Serdar Bilgili ile sabahın erken saatlerinde Levent'teki ofisinde siyah beyazlı kulübün bugününü ve geleceğini konuştuk. 37 yaşındaki başarılı yönetici, içindeki Beşiktaş aşkını her fırsatta tekrarlıyor ve Avrupa'da ünlüler takımı olacaklarını iddia ediyor.

Göreve geldiğinden bu yana yönetici arkadaşları ile görevleri eşit seviyede paylaştıklarını, gece gündüz büyük başarılara imza atmak için çalıştıklarını söyleyen Bilgili sorularımızı büyük bir içtenlikle cevapladı İşte Başkan Bilgili'ye sorularımız ve aldığımız yanıtlar:

SCALA İSTERSE

Scala ısrarla bir yabancı oyuncu almayacağını söylüyor. Bu konuda yönetimde aynı görüşü paylaşıyor mu?

Biz yönetim olarak Teknik Direktömüz Scala'nın isteği çerçevesinde hareket ediyoruz. Onun isteği olmadan kimseyi getirmeyiz. Getireceğimiz oyuncuda Şampiyonlar liginde oynamalı. Ve kadorumuzdaki oyunculardan daha güçlü olmalı.

İzlediğiniz Beşiktaş'ın sizce yeni bir takviyeye, yabancıya ihtiyacı var mı?

Bu konu tamamen teknik patronun insiyatifinde. Beşiktaş bünyesinde hertürlü pozisyonu dolduracak futbolcu var.

SABREDİN BİRAZ

Beşiktaş'ın şu anki performansı sizi mutlu kılıyor mu?

Evet. Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarında ve ligde aldığımız sonuçtan çok memnunum. Takımın zamana ihtiyacı var. İki ay sonra süper bir futbol takımı izleyeceğimize inanıyorum.

Beşiktaş'ın iyi oynamadığı görüşünü paylaşan basın bu konuda biraz aceleci ve haksız mı davranıyor?

Hayır. Basın Beşiktaş'ı olumlu yönde eleştiriyor. Bu eleştirilerde uyarıcı niteliğinde. Teknik direktör Scala'nın yeni oyun sistemi oturuncaya kadar sıkıntı yaşayacağız. Biraz sabretmek gerekir.

Sizce Beşiktaş'ın şu anki en önemli sorunu ne?

İdari yapı ile ilgili sorunlarımız var. Bunları düzeltmeye çalışıyoruz. Bu da zaman alıyor. Beşiktaş'ta en önemli sorun budur. Ancak bu konuda göreve geldiğimizden bu yana uzun bir yol katettik.

Beşiktaş'ı iyi yönettiğinize inanıyor musunuz?

- Doğru adımlar attığımıza inanıyorum. İdealimdeki idari yapılanmayı oturma aşamasındayız. 6 ay içersinde bunu başarmış olacağız.

Nasıl bir Beşiktaş devretmeyi düşünüyorsunuz?

- Güçlü bir Beşiktaş devretmek için çalışmalar yapıyoruz. Futbol AŞ'nin belirli yüzdesini Menkul Kıymetler Borsası’nda halka arzetmiş, borsada hisseleri alınıp satılabilen, mali yapısı çok güçlü bir Beşiktaş. Avrupa’da çeyrek final oynamış ve Türkiye de şampiyonluk kazanmış bir takım bırakmak istiyorum.

2003 yılına kadar kulübün borcunun 31 trilyona ulaşacağı söyleniyor. Bu rakam sizi korkutuyor mu?

- Söylenen rakam yanlış. Beşiktaş'ın kullanılan kredilerinin toplamı 12 trilyon civarındadır. Bunların tamamının karşılığı gelirlerde vardır.Yabancı transferlerimiz Nauma, Karhan ve Khletsov transfer değerlerinin çok üstünde futbolcular.

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Liginde düştüğü gruptan çıkacağına yürekten inanıyormusunuz? Bu güce sahip mi?

- Gruptan çıkacağımıza yürekten inanıyorum. Bu güce fazlası ile sahibiz. Teknik kadro ve futbolcularımıza yürekten inanıyoruz. Beşiktaş'ın Avrupa'da rüştünü ispat etmesi için mutlaka bu gruptan çıkması gerekir. Bu kadro gruptan çıkarsa iddia ediyorum final oynar.

Leeds menajeri O'Leary İngiliz taraftarları için ‘‘İstanbul'a gitmeyin’’ diyor. Siz buna ne diyorsunuz? Beşiktaş İstanbul'da nasıl bir önlem alacak?

- Leeds Başkanı ve menajeri ile önümüzdeki günlerde biraraya geleceğim. Türk ve İngiliz futbolu UEFA'da önemli bir sınava çıkacak. Yönetimdeki arkadaşlarımızla birlikte Beşiktaş ve Türkiye olarak olay çıkmayacağına dair garanti veriyorum. Her iki takımda Türkiye ve İngiltere için bir misyon yüklenecek. Mutlaka fair-playy kazanacak.

11- Amokachi ve diğer yabancılar sorununa bir çözüm getirilmedi. Beşiktaş Nijeryalı futbolcu ile şu an nasıl bir diyalog içersinde?

- Amokachi ile diyaloğu kaybettik. Nerede olduğunu bilmiyoruz. Sanırım ameliyat olmuş. Amokachi, Del Solar ve Ohen'in bonservis hakları tamamen Beşiktaş Kulübü'ndedir.

Size göre Şampiyonlar Liginde en zorlu rakip hangi takım?

- Bana görev grubun en zorlu ekibi İspanyol Barcelona'dır.

Kadro olarak özlenen Beşiktaş'ı yarattığınıza inanıyormusunuz?

- Yönetimdeki arkadaşlarımla birlikte Beşiktaş'ı 5-6 yıl sırtlayacak oyuncularla takviye ettik. Biraz sabredin, iki ay içinde alkışlanacak, süper bir kadro ortaya çıkacak. Futbolcularımız şu an oluşum, uyum ve birlik, beraberlik devresinde.

Fatih Terim, telefonla sizi arayıp, leeds United ile ilgili bilgi vermeye hazır oludğunu söylemiş. Ne diyorsunuz?

- Hayır L.United ile ilgili aramadı. Terim, nezaket örneği göstererek İtalya'da Milan ile ilgili her türlü bilgiyi verebileceğini ve İtalya'da kendisine ihtiyacımız olup olmadığını sordu. Ben de çok teşekkür ettim ve kendisini Mİlan ile yapacağımız maça davet ettim. Terim çok büyük bir kazançtır. İtalyanların Fatih Terim'i, Scala'dır. İki ülke arasındaki ilişkileri sıcaklaştırmıştır.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler