Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Final şart

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Yücel Seçkiner, futbolun gelişmesi için Türk takımlarından birinin Avrupa Kupaları'nda final oynaması gerektiğini söyledi.

<ı>Şartlar eşit değil

Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Yücel Seçkiner, Avrupa Kupaları'nda mücadele eden Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın rakipleriyle eşit şartlarda mücadele etmediğini, ancak buna rağmen başarılı sonuçlar aldığını söyledi. Avrupa kulüplerinin kadrolarında çok sayıda yabancı bulundurduğunu belirten Seçkiner şunları söyledi:

<ı>Sınırlama kalkmaz

‘‘Bu şartlarda kulüp takımlarımızın Avrupa kupalarında işi oldukça zor. Yabancı sınırlamasının kalkması milli takıma zarar verir. Bu kısırdöngünün kırılabilmesi ve Türk futbolcusunun Avrupa vitrinine çıkabilmesi için artık takımlarımızdan birinin Avrupa'da final oynaması, hatta kupa kazanması gerekiyor.

<ı>Büyük başarı lazım

10-15 yıl öncesine kadar Avrupa'nın sıradan takımlarıyla mücadele eden takımlarımızın attığı bir gole bile sevinirken, bugün en ünlü takımlara karşı alınan beraberlikler ya da tek farklı galibiyetler milletimizi tatmin etmez oldu. Ancak, Türkiye'yi bundan sonra çok daha büyük başarılar bekliyor.’’Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler