« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Final oynarız

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mustafa Denizli, hedeflerini bu iki kelimeyle ifade ederken, ‘‘Grupta 9 puan almayı düşünüyoruz. Bu grupta kopma olmaz. 4 puan da bize tur atlatır. İtalya maçı bizim için ayrı bir önem taşıyor’’ dedi.

İLK HEDEFİMİZ TUR

Milli Takımlar Teknik Direktörü Mustafa Denizli, 11. Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'nde ilk hedeflerinin önce tur sonra final olduğunu söyledi. Denizli, Milli Takım'ın yer aldığı grupta İtalya maçının diğer maçlardan daha farklı bir konuma sahip olduğunu belirtti.

Denizli,‘‘Çünkü İtalya maçı gruptaki yolumuzu açığa çıkaracaktır. Bence grup maçlarında İtalya-İsveç ve Belçika-Türkiye maçlarından sonra bir üst tura çıkacak takım belli olacaktır. O maçlara kadar kopma olacağını sanmıyorum. Türkiye, bu noktaya hak ederek geldiğini gösterecektir’’ dedi.

Belçika maçının kendileri açısından ayrı bir önemi olduğunu vurgulayan Denizli, Türkiye'nin 4 yılda aldığı 3 yenilginin 2'sinin butakım karşısında gerçekleştiğini hatırlattı. Denizli, ‘‘Bizim için Belçika'nın özel bir yeri var. İnşallah rövanşı alırız. Arayış içinde değiliz’’ diye konuştu.

Denizli, grup maçlarının 3'ünü de kazanıp, dokuz puan almayı hedeflediklerini anlatarak, ‘‘Ancak şartlara göre 4 puan dahi bizi bir üst tura çıkarabilir’’ yorumunu yaptı. Teknik direktör Denizli sözlerini şöyle noktaladı:‘‘ Allah bizi seviyor, biz aksilik olmazsa final oynarız.’’

DENİZLİ

İDDİALI

Milli Takım Teknik Direktörü Mustafa Denizli, EURO 2000'de zorlu bir grupta mücadele edeceklerini ifade ederken, ‘‘Biz bu gruptan çıkarız. Takımıma güveniyorum. Allah'ın izniyle bunu başaracağız’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz