« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Final heyecanı Giresun'da

Türkiye Yüzme Federasyonu'nca düzenlenen Anadolu Kupası Yüzme Yarışları'nın final müsabakaları 30 Ağustos - 02 Eylül tarihlerinde Giresun'da yapılacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Giresun Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu'nda 13 yaş ve üzeri açık kategorisinde gerçekleştirilecek müsabakalarda 400 sporcu birincilik için mücadele edecek.

Türkiye Yüzme Federasyonu Genel Sekreteri Hakan Aktaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada yarışmayı Anadolu'da yüzme sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlendiklerini söyledi.

Yarışmada, 47 Anadolu kulübünün temsil edileceği bilgisini veren Aktaç,, “İllerde yapılan seçmeleri geçen sporcular bu finalde yarışmaya hak kazanıyor. Türkiye Şampiyonamızın çok ağır barajları var. Türkiye Şampiyonası'nda ilk 10'a giren kulüpleri bu yarışlara almıyoruz. Kalan kulüplerle birlikte küçük yaş kategorilerini de katarak kulüplere ve sporculara yarışma imkanı sağlıyoruz” diye konuştu.

Yarışlarda milli takım barajını geçen sporcuların milli takıma girmeye hak kazandığını da ifade eden Aktaç, “Yarışmaya 400 sporcumuz katılacak. Bu yarışlarda birinci gelenler Anadolu Kupası'nın sahibi olacak. Giresun'da çok kaliteli bir yüzme havuzu var. Yüzme sporunu yakından tanımak isteyen herkesi yarışlarımızı izlemeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz