Gündem Haberleri

  Film set amiri Yunan adasında gözaltına alındı

  Mustafa SARIİPEK/MARMARİS (Muğla), (DHA)
  01.05.2010 - 12:23 | Son Güncelleme:

  Kosmos Film Set Amiri Murat Mestut, 4 arkadaşıyla birlikte gittiği Yunanistan'ın Sömbeki (Simi) Adası'nda yemek yerken pasaportsuz olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

  Atlantik Film'in yapımcısı Ömer Atay, Kosmos filminin yönetmeni Reha Erdem ve Set Amiri Murat Mestut, beraberlerindeki 2 kişi ile birlikte çekim yapabilecekleri yeni yerler bulmak üzere ‘Erkuzo’ adlı küçük tekne ile Yunanistan'ın Kos Adası'na gitti. Buradaki incelemeyi tamamlayan ekip dün saat 17.00 sıralarında Sömbeki Adası'na geçti. Adadaki kontrol sırasında Murat Mestut'un pasaportsuz olduğu ortaya çıktı. Yunanlı polisler Mestut'a tekneden çıkmaması halinde sorun olmayacağını belirtti. Teknedeki Mestut dışındaki, diğer 4 kişi yemek yemek için sahildeki restoranlardan birine oturdu. Ancak kısa süre sonra Mestut da yemek yiyen arkadaşlarının yanına gidince Yunan polisi tarafından gözaltına alındı. Üzerinde pasaportun yanı sıra kimliğini belirtir hiç bir belge de bulunmayan Mestut'un Rodos Adası'na gönderilerek, mahkemeye çıkartılacağı bildirildi.

  Sömbeki Adası yetkilileriyle sıkı dostluk bağı olan Muğla'nın CHP'li İl Genel Meclis Üyesi Marmarisli Mehmet Erden durumdan haberdar edildi. Erden, Sömbeki Belediye Başkanı Elefterias Papakalodoukas'ı arayarak film yapımcılarının Yunan adalarında yeni filmler yapmak ve dizi hazırlamak üzere geldiklerini, Murat Mestut'un Türkiye'de tanınan ve sevilen bir insan olduğunu anlatarak kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

  SERBEST BIRAKILDI

  Arkadaşları ile birlikte gittiği Yunanistan'ın Sömbeki (Simi) Adası'nda yemek yerken pasaportsuz olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Cosmos Film Set Amiri Murat Mestut, 15 saat sonra CHP'li Muğla İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Erden'in girişimleri üzerine serbest bırakıldı. Mestut ve beraberindeki arkadaşlarının Bozburun'a dönmek için tekneleriyle yola çıktıkları belirtildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı