Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Film gibi soygun

  A.A
  26.07.2007 - 15:00 | Son Güncelleme: 26.07.2007 - 15:08

  Konya'da, internet ortamında tanışıp evlenme vaadinde bulunduğu kadının çalıştığı bankadan 15 bin YTL çaldığı öne sürülen kişi yakalandı.

  Yaklaşık 13 gün önce Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde bulunan bir bankanın şubesinden 15 bin YTL çalınmasının ardından Konya Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri soruşturma başlattı.

  Polis, olayın kapının zorlanmadan ve öğle arasında gerçekleşmesi nedeniyle banka görevlilerinin hepsinin ifadesine başvurdu.

  Banka görevlilerinden İ.A'nın, internet ortamında tanıştığı ve kendisini cerrah Cem K. olarak tanıtan kişiyle evlenmeyi düşündüğünü öğrenen polis, çalışmasını şüpheli bulduğu bu olay üzerinde yoğunlaştırdı.

  Araştırmada, İ.A'ya internet ortamında kendisini cerrah Cem K. olarak tanıtan kişinin gerçek isminin Nurettin K. (33) olduğu ve Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir otelde aşçı olarak çalıştığı tespit edildi.

  Yapılan operasyonda, Nurettin K. ile aynı otelde garsonluk yapan arkadaşı Adem E. (34) Manavgat'ta gözaltına alındı.

  Şüphelinin, ayağı kırılan İ.A'yı ziyaret etmek için Konya'ya geldiği ve bu sırada evde bulunan bankanın anahtarını İ.A'nın haberi olmadan çoğalttığı, ardından öğle arasında girdiği banka şubesinin vezne bölümünden 15 bin YTL çaldığını itiraf ettiği öğrenildi.

  Çalınan paranın 6 bin 500 YTL'sinin, Nurettin K'nin Manavgat'taki evinde yapılan aramada bulunduğu belirtildi.

  Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı