Ege Haberleri

  Film gibi operasyon

  Mehmet ÇİL / DATÇA, (DHA)
  02.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Datça’nın Emecik Köyü yakınlarında 15 gün içinde 10 orman yangının çıkmasıyla ilgili aranan iki şüpheli filmleri aratmayan kovcalamacayla yakalandı. İsimleri açıklanmayan iki kişinin jandarmadaki sorgusu sürerken, terk ettikleri otomobilin yakınında yarısı benzin dolu bidonla bir bot bulundu.

  Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerle, jandarma ve köylüler, bölgede görülen iki şüphelinin peşine düştü. Gece gündüz gözünü kırpmadan nöbet tutan, çok sayıda kişiden Emecik Köyü Muhtar Azası Hüseyin Kurnaz, önceki gün saat 19.00 sıralarında orman yangınlarının çıktığı bölgedeki Karabük Mevkii’nde içinde iki kişi bulunan bir otomobil fark etti, yetkililere bildirdi. Datça Orman İşletme Şefi Ertan Kılcı, çevrede nöbet tutan ekipleri bölgeye gönderdi. İlk görüldüğü yerden yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta Gavurderesi Mevkii’nde şüphelilere ulaşan, görevliler otomobili durdurdu.

  Balıkçıyız dediler
  Orman ekiplerine, kendilerini balıkçı olarak tanıtan iki kişi, Gaziantepli olduklarını belirtti. Şoförün yanındaki kişinin ayaklarının dibinde yarım dolu benzin bidonunu gören görevliler kimlik istedi. Bunun üzerine iki kişi otomobille hızla bölgeden uzaklaştı. Görevliler, kaçış yolundaki AKTUR’un özel güvenlik görevlilerini arayıp önlem almalarını istedi. Barikat kuran özel güvenlik görevlileri, kısa süre sonra gelen otomobili durdurdu.

  Kargaşada kaçtılar
  Görevliler, iki şüpheliden kimliklerini göstermesini istedi. Biri kimliğini verirken, sürücü zorluk çıkardı. Çıkan kargaşa sırasında iki kişi hızla kaçtı. Güvenlik görevlileri, otomobilin ön tarafında yarım dolu bir benzin bidonu ve arka koltukta katlanmış bir bot gördüklerini ifade etti. Kovalamacaya Emecik Köylüleri de katıldı. Şüphelilerin bulunduğu otomobil, yıllardır kullanılmayan eski Datça-Marmaris yoluna sapınca, köyün gençleri giriş ve çıkışı tuttu. İki şüpheli bu kez otomobili terk edip, ormanın içinde izlerini kaybettirdi. Jandarmanın da olay yerine gelmesinden sonra çevrede geniş çaplı arama başlatıldı. Yapılan aramalar sonuçsuz kalırken, beklenen haber saat 23.00 sıralarında geldi.

  OTOBÜSTE YAKALANDILAR
  Soğuk Su Mevkii’nde yırtık giysili iki kişinin, Datça-Marmaris otobüsüne bindiğini öğrenen jandarma hemen harekete geçti. İki şüpheli, kısa süre sonra otobüste yakalandı, karakola götürüldü, terk ettikleri otomobilin Yatağan’dan kiralandığı ortaya çıktı. İki kişinin sorgusu sürerken, otomobilin içinde bulunamayan bot ve benzin bidonu, ormanlık alanda ele geçirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı