Ankara Haberleri

ANKARA HABERLERİ

  Film gibi 180 saniye

  Ender BAYKUŞ
  26 Aralık 2012 - 00:00Son Güncelleme : 26 Aralık 2012 - 10:07

  Pompalı tüfekle bir işyerine giren dört hırsız, içinde bir milyon liralık çek ve 400 gram ziynet eşyası bulunan 250 kilogram ağırlığındaki kasayı üç dakika içerisinde çaldı.

  OSTİM 1154’üncü Sokak’ta bulunan Vatan Motorlu Araçlar, sabaha karşı 3.30 sıralarında kimliği belirsiz kişilerce soyuldu.
  Pompalı tüfekle iş yerine giren hırsızlar, içinde 700 bin liralık çek, 150 bin liralık nakit para, 50 bin liralık döviz ve yeni düğününü yapan iş yeri çalışanının 400 gram altını bulunan kasayı üç dakika içerisinde çalarak, gözden kayboldu.
  İş yeri sahibi Şamil Atakul, güvenlik kameralarında hırsızların dört kişi olduğunu belirlediklerini, 250 kilogram ağırlığındaki kasayı kısa sürede çaldıklarını anlamadıklarını söyledi.

  GİZLİ KASAYI 180 SANİYEDE ÇALDILAR

  PASAPORTLARI VERİN

  Atakul maddi kayıplarının yaklaşık bir milyon lirayı bulduğunu belirterek şunları söyledi:
  “Hırsızlar nokta atışı yaparak kendi kasası gibi alıp götürdü. Allahtan içeride kimse yoktu. Çünkü ellerinde pompalı tüfek vardı. Bütün bu olanlar içerisinde bizi en çok yanımızda çalışan arkadaşımızın düğün altınlarının gitmesi üzdü. Ancak ben patronu olarak zararının bir kısmını karşılayacağım ve yeni evli kardeşimize destek olacağım. Hırsızlaradan da tek bir isteğim var. Alacaklarını aldılar geriye kalan pasaport ve diğer işlerine yaramayacak evrakları bulunacak bir yere atsınlar.”

  GARANTİ OLSUN DİYE KOYDUM

  İş yerinde uzun süredir çalışan ve yeni düğün yapan Ertan Sarıoğlu, çalınan kasada giden altınları için çok üzgün olduğunu söyledi. Yaptıkları düğünün arkasından çalınma ihtimalini düşünerek, garanti olsun diye kasaya altınları koyduğunu belirten Sarıoğlu, “Zar zor düğün yaptık. İnsanların emeklerini mallarını hayallerini, bir gecede çalıp yok oluyorlar. Bu haksız kazançtan kimseye hayır gelmez. Ben yeniden çalışarak kazanabildiğim kadar kazanırım. Ancak onların bu çaldıkları paralarla yiyecekleri yemekleri kolay kolay hazmedemezler” dedi.

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  AnkaraBugün18 ºCÇok Bulutlu
  • Cuma18 ºC
  • Cmts20 ºC
  • Pazr18 ºC
  • Pzts13 ºC
  • Salı18 ºC
  • Çarş21 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı