Dünya Haberleri

DÜNYA

  Film gibi

  Hürriyet Haber
  04.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme: 04.10.2008 - 10:05

  ABD’de banka şubesini soyan hırsız, polise yakalanmamak için internetten iş ilanıyla bulduğu bir düzine adamı kendi kılığına sokup, yol ayrımına yerleştirdikten sonra kaçmayı başardı.

  HOLLYWOOD filmlerini aratmayan olay, Washington Eyaleti’nde geçen salı günü meydana geldi. Maskeli bir adam, Bank of America’nın Monroe Kenti’ndeki bir şubesine girip güvenlik görevlisini biber gazıyla etkisiz hale getirdikten sonra paraları alıp dışarı çıktı. Kaçağın peşine düşen polisler hırsızın kaçtığı yol ayrımına geldiklerinde tıpkı soyguncu gibi giyinmiş maskeli bir düzine adamın yol çalışması yaptığını görünce şaşkınlık yaşadılar.

  FBI da, dáhi hırsızın peşinde

  Polisler hangi maskeli adamın gerçek hırsız olduğunu anlamaya çalışırken, hırsız da bu arada kayıplara karıştı. 20’li yaşlarındaki soyguncunun, polisin kafasını karıştırarak ortadan kaybolmasını sağlayan maskeli adamları, internette işçi ilanı vererek kiraladığı öğrenildi. Hiçbir şeyden haberdar olmayan işçiler, soygunla ilgilerinin olmadığını sadece saati 29 dolar olan iş için nehir kenarında çalıştıklarını ve kendilerine söylenen kıyafetleri giydiklerini söylediler. Şehirde heyecan yaratan olayla ilgili geniş çaplı soruşturmayı sürdüren yetkililer, FBI’ın da yardımıyla dáhi hırsızın peşine düştü.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı