Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Filistinli öğrencilere Türkiye'den burs

  AA
  10.09.2014 - 15:42 | Son Güncelleme:

  Türkiye'de faaliyet gösteren "Mirasımız Derneği", Filistinli 120 öğrenciye burs verdi. Burs kazanan öğrencilere belgeleri Türkiye'nin Filistin'in Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç tarafından dağıtıldı.

  Kudüs Üniversitesi’nin tiyatro salonunda düzenlenen törene, Türkiye'nin Filistin Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç, Kudüs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Safa Nasreddin, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Yara Saifi, Kudüs Üniversitesi Öğrenci İşleri Dekanı Cihad Kisawani ve çeşitli Filistin üniversitelerinin temsilcileri katıldı. Rektör Yardımcısı Safa Nasreddin, Filistin'de çok sayıda öğrencinin Türkiye'de okumak ve kariyer yapmak hayali kurduğunu, özellikle de son yıllarda bu yönde eğilimin çok fazla arttığını belirterek, burs programının Filistinli öğrenciler arasında eğitim kalitesinin yükselmesine çok ciddi katkı ve fayda sağladığını ifade etti. Büyükelçi Sarnıç da şunları söyledi:
  "120 kişi burs alacak. Bundan çok gururluyum. Türkiye olarak Filistinli kardeşlerimize destek ve yardıma devam edeceğiz, özellikle eğitim alanında desteğe devam edeceğiz. Türkiye'nin Gazze'ye son savaş sonrası yardımları 15 milyon doları buldu. Bir sivil toplum örgütünün bugün yaptığı bu katkı da çok anlamlı. Filistin, dünyanın en önemli konularından biri. Bu durum Filistinli gençlerin, Filistin davasını çok iyi savunabilmeleri için, entelektüel ve donanımlı olmalarını gerektiriyor. İnanıyorum bu burstan faydalanan arkadaşlar uluslararası alanda Filistin’i savunacaklar."

  Tören sonunda bursa hak kazanan öğrencilere belgelerini Büyükelçi Mustafa Sarnıç verdi.

  Etiketler: ÜNİVERSİTE
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı