Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Filistinli gazetecinin Türk eşi umutlu

  Hürriyet Planet
  30.08.2012 - 16:36 | Son Güncelleme: 30.08.2012 - 16:36

  Suriye'de Türk gazeteci Cüneyt Ünal'la birlikte kaçırılan Filistinli asıllı Ürdün vatandaşı muhabir Beşar Fehmi Kadumi'nin İstanbul'da yaşayan ailesinin umut dolu bekleyişi sürüyor.

  Ünal'ın görüntülerinin hafta sonunda Suriye televizyonunda yayınlanmasının ardından eşinin de hayatta olduğuna dair umutları artan Arzu Kadumi, deneyimli muhabirden gelecek müjdeli haberleri bekliyor.

  Eşinin çalıştığı El Hurra televizyonuna konuşan Arzu Kadumi, 10 gündür kendisinden haber alınamayan Beşar Fehmi Kadumi'nin objektif yayınlar yapan, çalışkan ve sorumluluk sahibi bir gazeteci olduğunu söyledi.

  "Ona hep Türkiye-Suriye sınırına giderken dikkatli olmasını, görev başındayken hayatını fazla riske atmamasını söylemiştim" diyen Arzu Kadumi, "Beşar'ın en çok üzüldüğü konulardan biri, zamanının çoğunu işte geçirdiği için çocuklarımıza zaman ayıramamasıydı" ifadesini kullandı. Üniversite yıllarında tanışan Kadumi çiftinin, beş ve 10 yaşlarında iki çocuğu bulunuyor./images/100/0x0/55ead5e1f018fbb8f899c7b4

  Beşar Fehmi Kadumi son olarak Halep'teki çatışmaların ortasında kalarak hayatını kaybeden Japon savaş muhabiri Mika Yamamoto'yu taşıyan araçta görüntülenmişti. Kadumi’nin ekip arkadaşı Ünal’ın görüntüleri, rejim yanlısı El İhbariye televizyonu tarafından yayınlanmıştı. İki gazetecinin de rejim güçlerince rehin tutulduğu tahmin ediliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı