Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Filistin Mülteci Kampı'ndakilerin sayısı bin 400'ü aştı

  AA
  22 Temmuz 2012 - 15:42Son Güncelleme : 22 Temmuz 2012 - 15:41

  Şam'ın merkez mahallelerinden Tedamun, Midan ve Bevvabe'de Esad Yönetimine bağlı Ordu tarafından evlerinden çıkarılan siviller, Şam'ın merkez mahallesi Yermuk Filistin Mülteci Kampına sığındı.

  Ölüm sessizliğinin hakim olduğu sokaklardaki barikatları aşan ve evlerin çatılarına yerleştirilmiş keskin nişancılara hedef olmadan Yermuk Mülteci Kampı'na ulaşan AA muhabiri, kampa sığınan Şamlılarla yüzyüze görüştü.

  Şamlı Ümmü Nebil, çatışmaların ve bombalamaların şiddetlenmesi üzerine yalın ayak evden kaçtıklarını ve kampa sığındıklarını belirtti.

  Besma Selame, “Sonumuzun ne olacağını, nereye gideceğimizi bilmiyoruz. Kampa yerleşmeden önce önce üç gün kaldırım üzerinde yattık” dedi.

  Filistinli Semah, düzenlenen askeri operasyonlardan sonra Humus Kampı'ndan Tedamun bölgesine kaçtıklarını oradan da Yermuk Kampı'na sığındıklarını anlattı.

  Fatıma Semah, evinden kaçış anını, “Çatışmalar sırasında o kadar çok korktum ki beşikteki oğlumu unutup dışarı koştum. Biraz uzaklaşınca bebeğimi evden unuttuğumu anladım ve tekrar eve dönüp çocuğumu aldım” ifadelerini kullandı.

  Yermuk Fiulistin Mülteci Kampı yetkilileri, kamptaki sığınmacıların sayısının bin 400'ü aştığını bildirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı