Dünya Haberleri

  Filistin lideri Abbas’a 13 milyon dolarlık saray

  hurriyet.com.tr
  31.08.2015 - 17:16 | Son Güncelleme:

  Filistin’de inşa edileceği açıklanan devlet başkanlığı sarayı tartışma başlattı.

  Filistinli yetkililer, Batı Şeria’nın Ramallah kentinde inşa edilecek sarayın Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın kişisel mülkiyeti olmayacağını, Filistin Yönetimi’ne ait olarak hizmet vereceğini ve dünya liderlerinin bu sarayda ağırlanacağını ifade etti.

  Filistin lideri Abbas’a 13 milyon dolarlık saray

  Filistinli yetkililer, 13 milyon dolara mal olacağı resmi olarak açıklanan sarayın inşa masrafının da uluslararası bağışçılar tarafından karşılanacağını söyledi. Filistin Yönetimi’ne bağlı Filistin Kalkınma ve Yeniden Yapılanma Ekonomik Konseyi’nin (PECDAR) internet sitesinde sarayın çizimi yayınlandı.

  İKİ HELİKOPTER PİSTİ
  Sitede “Devlet Başkanlığı Misafir Sarayı” adıyla anılan konutun 27 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulacağı belirtildi.

  Bu alan içinde idari personel ve güvenlik görevlileri için de bir başka bina yer alacak.

  Bunlara ek olarak iki helikopter iniş pisti yapılacak. Ancak Filistin halkının İsrail işgali altındaki zor hayat koşulları ortadayken böyle bir saray yapılmasının büyük tepki çekeceği yorumları yapılıyor.

  İsrail basını, bunun Abbas yönetimine tepki olarak Gazze Şeridi’ni kontrol eden Hamas’ın güçlenmesine neden olabileceğini yazdı.

  Etiketler: milyon dolar
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı