« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Filip’in akıl hocası Ilie

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Valencia'da oynayan Adrian İlie, Galatasaray'dan ayrılmak istediğini belirterek huzursuzluk yaratan Rumen futbolcuyu kendi kulübüne aldırmak istiyor ve Valencia başkanını ikna ettiğini belirterek Filipescu’ya baskı yapıyor.

<ı>Valencia'ya gel

Galatasaray yönetimine ‘‘Gitmek istiyorum. Bana kolaylık gösterin’’ diyen ve bonservisinde indirim yapılmasını talep eden Filipescu'nun aklını çelen isim belli oldu. Valencia'da oynayan Galatasaray'ın eski futbolcularından Adrian İlie, Filipescu'yu 15 Ocak'ta bitecek transfer öncesi İspanya'ya aldırmak istiyor.

<ı>Betis'e gitme

Real Betis ve Real Sociedad'ın talip olduğu Filipescu, Romanya Milli Takımı'ndan yakın arkadaşı Adrian İlie'yi arayarak hangisini tercih etmesi gerektiğini sordu. İlie ise kendisine akıl danışan Filipescu'ya, ‘‘Betis'te senin yerinde oynayan adam var. Yedek kalabilirsin. Bu nedenle Betis'i tercih etme’’ dedi.

<ı>Başkanla görüştüm

İlie, Filipescu'ya daha sonra şunları söyledi: ‘‘Seni Valencia'ya alalım. Bizim sağ bekte açığımız var. Sabin İlie'yi de Valencia'ya aldırmıştım ama verimli olamadı, onu gönderdiler. Kardeşimin yerini sen doldur. Ben başkanla görüştüm, seni Valencia'ya alacaklar. Ancak bonservisini indirmeye bak, gerisi kolay.’’

<ı>5 günü kaldı

İlie, Filipescu'ya ayrıca ‘‘İki yıl Valencia'da oynar, oradan Barcelona yada Real Madrid'e gideriz’’ diyerek vaadde de bulundu. İlie'nin ‘‘G.Saray'la ipleri kopardı, bize geliyor’’ dediği Filipescu'nun planının gerçek olabilmesi için sadece 5 günlük süre kaldı. Çünkü İspanya'da transfer 15 Ocak'ta sona erecek.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz